آیت الله مکارم شیرازی: تصور پایان خصومت غرب با مذاکره و دست دوستی دادن خیالی بیش نیست/ ایمان مردم و اقتدار نیروهای مسلح گزینه نظامی آمریکا را زیر میز برد

IMAGE634950696518281250

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز پنج شنبه در دیدار شماری از کارکنان وزارت دفاع و جمعی از پاسداران سپاه علی بن ابی طالب(ع) قم، با استناد به فرمایشی از مولا علی(ع) خطاب به کمیل، تصریح کرد: فیض خدا نا محدود است و هر قلبی به اندازه ظرفیت و وسع خود از آن بهره می گیرد.

وی با تاکید بر این که انسان باید سعی کند ایمان خود را قوی و معرفتش را افزایش دهد تا فیض الهی بیشتر شامل حال او شود، تصریح کرد: به هر میزان آمادگی انسان باشد سیر تکاملی او فراتر خواهد رفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که مردم سه طائفه هستند، گفت: گروه اول علمای ربانی هستند که مردم را تربیت می کنند، اینها مانند آفتاب نور افشانی و مردم از نورشان بهره می برند، دسته دوم گروهی هستند که پیرو علمای ربانی هستند و از نور آنها استفاده می کنند.

وی گروه سوم انسان ها را کسانی دانست که بدون هدف و برنامه به این سو و آن سو کشیده می شوند و در همین زمینه تصریح کرد: اینها نان به نرخ روز خور هستند و در زمره حزب باد به شمار می آیند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: فراموش نمی کنیم در همین کشور و در قبل از انقلاب برخی افراد نسبت به برخی زنده باد فلانی می گفتند اما چند صباحی دیگر شعار دیگری سر می دادند.

وی خطر اصلی را در گروه سوم ذکر کرد و گفت: اینها یک روز می توانند در خط انقلاب باشند و روز دیگر در خط منافقین و ضد انقلاب و خدمت به استکبار و جاسوسان.

این مرجع تقلید بیان داشت: عجیب است از کسانی که هنوز پیرو اینها هستند؛ برادارن عزیز سعی کنید بی برنامه و بی راهنما نباشیم، مسیر خود را درست انتخاب کنیم، بویژه در دنیای امروز که عوامل فساد از هر زمانی بیشتر است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: در تاریخ بشر زمانی را سراغ نداریم که این همه مفاسد زیاد شده باشد، در فضای مجازی به مقدسات بد و بیراه می گویند به پیامبر و اهل بیت ایشان، رهبر و مراجع و علما توهین می کنند.

این مرجع تقلید با بیان این که نشر فساد از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی زیاد شده است، اظهار کرد: فضای مجازی را آنهایی به راه انداخته اند که می خواهند از طریق افشاندن بذر فساد جوامع را به فساد بکشانند و از این مسیر بر آنها سلطه پیدا کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم هوشیاری جامعه بویژه نسل جوان در قبال توطئه های دشمنان، افزود: آنها می دانند تا زمانی که این جوانان در خط رهبر و در مسیر ارزش ها هستند نمی توانند آنها را مرعوب نقشه های شیطانی خود سازند؛ اما اگر فساد را گسترش دادند اجرایی ساختن برنامه ها و نقشه های شوم شان نیز دشواری چندانی نخواهد داشت.

این مرجع تقلید تصریح کرد: دشمنان ما نمی خواهند ببینند جمهوری اسلامی ایران به کشوری تاثیرگذار در منطقه و جهان تبدیل شده است.

تصور پایان خصومت غربی ها با مذاکره و دست دوستی دادن خیالی بیش نیست

وی بیان داشت: این که برخی خیال می کنند دست دوستی بدهیم و دعواها را کم کنیم، اینها خیال است، غربی ها و دشمنان ما به دنبال بهانه جویی هستند، اگر امروز در برابر زیاده خواهی شان کوتاه بیاییم، فراد موضوعاتی همچون حقوق بشر، دست برداشتن از حمایت حزب الله و مقاومت و به رسمیت شناختن اسرائیل را مطالبه خواهند کرد.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که باید قوی باشیم تا بتوانیم در برابر دشمن بایستیم، خدمت به انقلاب و اقتدار آن را عبادت توصیف کرد و گفت: بهترین ضمانت برای حفظ استقلال کشور این است که دشمن از ما بترسد و در این صورت جنگ هم نخواهیم داشت.

ایمان مردم و اقتدار نیروهای مسلح گزینه نظامی آمریکا را به زیر میز برد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: چند بار رییس جمهور آمریکا دم از گزینه نظامی زد، اما مجبور شد این گزینه را به زیر میز ببرد، علت این که این گزینه را اجرایی نکردند چون جرات ندارند و از سپاه، ارتش و بسیج ما می ترسند.

وی با تاکید بر تقویت بیش از پیش بنیه های دفاعی و نظامی کشور اضافه کرد: اخیرا هم که در زمینه های دفاعی و نظامی به دستاوردهای بیشتری دست یافته ایم هراس دشمنان ما نیز بیشتر شده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به جمع حاضر افزود: کاری که شما عزیزان انجام می دهید یقینا مجاهدت فی سبیل الله است و بنده برای همه شما دعا می کنم تا در مسیری که هستید موفق باشید.

این مرجع تقلید بیان کرد: آنها می دانند داعش در عراق و سوریه ضربات اصلی را از ما می خورد، بحمدلله کشور ما در امنیت است، آنها می خواهند امنیت ما را بهم بزنند اما توان آن را ندارند.

تقدیر آیت الله مکارم از حماسه عاشورایی ملت

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه از حماسه عاشورایی ملت در برگزاری باشکوه عزای امام حسین(ع) تلاش های ماموران امنیتی و انتظامی در برقراری امنیت را ستود.

تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی در برقراری امنیت مجالس عزاداری ستودنی است

وی بیان داشت: در کشورهای همسایه و منطقه در ایام عزای اباعبدالله(ع) حوادث ناگواری اتفاق افتاد؛ اما بحمدلله در کشور ما مجالس عزای اباعبدالله با شکوه خاصی و بدون کمترین مشکل برگزار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + 4 =