رهبری با نشاط و شادابی کامل انقلاب را در مسیر آرمان‌ها هدایت می‌کنند/ اقتدار نظامی نداشتیم مگر دشمنان می گذاشتند راحت زندگی کنیم

رییس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که رهبر معظم انقلاب با شادابی و نشاط کامل انقلاب را در مسیر آرمان هایش هدایت می کنند، توان نظامی ایران را عامل هراس دشمنان دانست و گفت: اگر این توان و اقتدار را نداشتیم مگر دشمنان می گذاشتند راحت زندگی کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا که در تالار بیداری اسلامی این موسسه آموزشی برگزار شد با تأکید بر این‌که شناخت و مطالعه تاریخ شیعه و آثار زعیمان شیعه از سوی طلاب علوم دینی امری ضروری است، عنوان کرد: پس از غیبت کبرا امام عصر(عج) علمای بزرگی به عنوان زعیمان شبیه بار سنگین انتقال معارف اسلام را بر دوش کشیده‌اند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که جنبش عظیم انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام زلزله فرهنگی در جهان بشری بوده است، اظهار داشت: این جنبش عظیم به‌صورت دفعی به وجود نیامده است؛ بر این اساس می‌توان این جریان ثمره تلاش‌های طاقت‌فرسای علما و دانشمندان بزرگ شیعه است؛ این در حالی است که امام راحل این وجود را برای جهانیان به عرصه ظهور آرمان‌های اسلامی بدل کرد.

وی اظهار داشت: کسانی که در حوزه تلاش و زحمت می کشند باید بخشی از وقت خود را به مطالعه آثار و شرح احوال علمای گذشته صرف کنند، چه مرارت ها و زحمت ها کشیدند، چه شهدایی را تقدیم کردیم. ما در انقلاب اسلامی بیش از دو هزار و پانصد شهید تقدیم کردیم که هم پای رزمندگان و سنگر به سنگر گفتند، هدایت کردند و خون دادند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این‌که حکومت شاهنشاهی به عنوان پهلوی ایران به دنبال حذف اسلام از سبک زندگی اسلامی امت ایران بوده است، اظهار داشت: رضاخان قبل از آموزش ۴۰ روزه‌ای که در کشور ترکیه تجربه کرد، تمام منش‌های دینی که در ذیل رفتاری‌های سیاسی از خود نشان می‌داد را کنار گذاشته و نیت به حذف تمام‌عیار اسلام از الگوی رفتاری ملت ایران استوار ساخت.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که ترویج فحشا و منکرات سبک هجومی حکومت شاهنشاهی به سبک زندگی اسلامی است، گفت: دنیای استکبار عصر حاضر با همین متد اسلام‌ستیزی را مورد تعقیب خود قرار داده است؛ بر این اساس در تاریخ شاهد آن هستیم که رضاخان در اقداماتی تأمل‌برانگیز مناصب حساس حکومتی را بر عهده افرادی مشرک و بی‌دین قرار داده بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این‌که برخی  دین را مانع از حضور زن در جوامع اسلامی توصیف می‌کنند، عنوان کرد: حضور زن در جامعه اسلامی برمدار زیست اسلامی استوار است؛ این در حالی است که امروز در جریان نظام اجرایی  انقلاب اسلامی زنان به ارائه حساس‌ترین خدمات در برهه‌های مختلف نظام اسلامی پرداخته‌اند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری به‌سلامتی کامل رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با نشاط و شادابی فراوان شبانه‌روز به ارائه خدمت به ساحت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌پردازند و وظایف رهبری خود را انجام می دهند.

وی ادامه داد: شکر گذاری نعمت رهبری آگاه با چشم بیدار، باهوش و ذکاوت بسیار و دریافت‌کننده حقائق قبل از وقوع حقیقتی است که امت اسلام نباید از آن غافل بمانند؛ بر این اساس رهبر معظم انقلاب خیلی از رویدادها و حوادث مهم را پیش‌بینی فرموده و با موضع‌گیری هوشمندانه امت اسلام را به‌سوی آرمان‌هایش هدایت کرده است این در حالی است که طلاب علوم دینی نباید از رهنمود های رهبر معظم انقلاب غافل بمانند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی با تأکید بر این‌که رهبر معظم انقلاب مستقیماً و شخصا به هدایت و فرماندهی نیروهای مسلح نظام می‌پردازند، تصریح کرد: امروز جهان از وضعیت و قدرت دفاعی نیروهای امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حیرت فرو رفته است؛ به لطف خداوند متعال رهبر معظم انقلاب با سلامت کامل بانشاط و شادابی در مسیر هدایت نظام به‌سوی آرمان‌هایش مشغول به ارائه خدمت هستند تا جایی که شخصاً بسیار گفته‌ام که«آقا  گاهی اوقات در روز کاری از تمام ۲۴ ساعت برای انجام امور بهره گرفته این در حالی است که ۲۴ ساعت کاری برای ایشان کافی نیست»

وی با بیان این که نیروهای مسلح ما بعد از هدایت مستقیم ایشان زمین تا آسمان تفاوت پیدا کرده اند، تصریح کرد:‌ اگر توانایی نیروهای مسلح ما نبود، امروز دشمنان ریز و درشت ما که اطراف ما حلقه زده اند مگر می گذاشتند ما زندگی کنیم؛ اگر نمی توانند چپ به نگاه کنند، به خاطر همین هیبت و قدرت نیروهای مسلح ما است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در پایان سلام رهبر معظم انقلاب را خدمت تمامی حاضران ابلاغ کرد و با تقدیر از مدیران سابق جامعه الزهرا، برای مدیر جدید این مجموعه نیز آرزوی موفقیت کرد و گفت: با عنایت خاص حضرت امام این بنا گذاشته شده و بحمدلله منشا خدمات و فعالیت های بسیار خوبی بوده است. امام این بنیان را گذاشت چون می دانست در آینده هر کدام از این ها یک سرباز فداکار برای مام زمان خواهند بود؛ الان نیز این مجموعه مورد عنایت و توجه رهبر معظم انقلاب است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 15