سه راه حل آیت الله العظمی مکارم برای برخورد با داعش و تروریست ها

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: داعش، نه دولت است؛ نه اسلامی و تمام علمای اسلام متفق القولند که این گروه ها از اسلام بیگانه می باشند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار معاون نخست وزیر، معاون رئیس مجلس و سفیر مجارستان در ایران اظهار داشتند: ما خاطره بسیار خوبی از کشور مجارستان داشته و هیچ نقطه تاریکی در سوابق ما با یکدیگر وجود ندارد.
ایشان ابراز داشتند: دنیای امروز بر اثر روابط موجود به صورت یک خانه درآمده و اگر ساکنان این خانه با صمیمیت و دوستی با هم متحد شوند، این خانه آباد خواهد شد؛ اما با ایجاد اختلاف، به ویرانی خواهیم رسید.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه دو جمله از رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته به خاطر دارم، خاطرنشان ساختند: جمله اول آن بود که «تروریست مشکل لاینحلی برای اروپا شده است»؛ اما ما می گوییم مشکل لاینحل وجود ندارد و در این مسیر، سه راه حل «سوزاندن ریشه های فکری تروریست»، «مذاکرات سیاسی» و «برخورد با آنان» وجود دارد که باید انجام گردد؛ چراکه اگر این سه مرحله، دست به دست دهد، مشکل تروریست مسلما حل خواهد شد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: ما دو کنگره خطر تکفیری و تروریست ها را در سال های گذشته در قم برگزار کرده ایم که ۸۰ شخصیت از کشورهای گوناگون به ایران دعوت شده و کنگره ای عظیم برپا شد که اجماع همه شرکت کنندگان آن بوده که تروریست جایی در اسلام ندارد.
این مفسر قرآن کریم بیان داشتند: بنده از اظهار نظر آمریکایی ها متأسفم که خود را در مقابل تروریست معرفی می کنند؛ اما در رادیوی خود داعش را دولت اسلامی می خوانند.
این استاد برجسته حوزه اظهار داشتند: داعش، نه دولت است؛ نه اسلامی و تمام علمای اسلام متفق القولند که این گروه ها از اسلام بیگانه می باشند.
معظم له ابراز داشتند: متأسفانه گاهی مسائل سیاسی سبب می شود که این گروه را به اسلام مرتبط کنند؛ در حالی که اسلام دین رحمت، محبت و همزیستی با تمام ادیان است؛ بنابراین نباید از حل مسئله تروریست مأیوس بود و اگر برخی از دولت ها با آنان همکاری نمی کردند، ریشه کن شده بودند.
ایشان خاطرنشان ساختند: خطر تروریست و داعش برای کل عالم است؛ نه جهان اسلام و همه باید دست به دست هم داده و صادقانه وارد شده تا ریشه کن شود.
این مرجع تقلید با اشاره به جمله دوم رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته، تصریح کردند: وی گفته بود که «نباید تروریست را به خوب و بد تقسیم کنیم و تروریست همه جا بد است و برای همه خطرناک است و امنیت را از دنیا می گیرد».
حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان داشتند: متأسفانه مسائل سیاسی سبب شده که اسلام ستیزی در رسانه های خارجی انجام شده و بگویند که ایران طرفدار تروریسم است؛ در حالی که کشور ما در خط اول مبارزه با این گروه می باشد.
این مفسر قرآن کریم اظهار داشتند: کنگره هایی که با موضوع مبارزه فکری با تروریست داشته ایم، در دنیا سابقه نداشته و کتاب های زیادی از مقالات ارسالی جمع آوری شده که موجود است.
این استاد برجسته حوزه ابراز داشتند: ما در کشورهای دیگر همچون آلمان نیز کنگره هایی برای نفی تروریست برگزار کرده و حاضریم در مجارستان نیز داشته باشیم.
معظم له خاطرنشان ساختند: مبارزه با ترویست، مسئله ای انسانی و واقعی است و همه در برابر آن مسئولند و باید کاری کنیم که نسل آینده ما این گرفتاری ها را نداشته باشند.
ایشان در پایان تصریح کردند: ما امیدواریم حامل این پیام از سفر خود از ایران به اروپا باشید که آنچه که امروز در ایران مشاهده می کنید با آنچه در رسانه ها از این کشور بیان می شود، متفاوت است و اگر این مسئله به درستی ابلاغ شود، بهتر می توان کار کرد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 4 =