تفکیک جنسیتی و میانگین سنی ۱۲ سال در یک شهرک یهودی نشین آمریکا

در ۸۰ کیلومتری شهر نیویورک شهرکی یهودی‌نشین وجود دارد که قانون اساسی آمریکا در آنجا اجرا نشده و برای تمامی ساکنان آن و بازدیدکنندگان رعایت شئونات اخلاقی و رفتاری الزامی می‌باشد.

کریاس جوئل یک شهر کوچک یهودی‌نشین است که اجرای تفکیک جنسی در کلیه اماکن عمومی آن و نیز رعایت شئونات اخلاقی و رفتاری الزامی است. این شهرک در ۸۰ کیلومتری شمال شهر نیویورک واقع است و شامل قانون اساسی آمریکا نمی‌باشد.

jews600


به هنگام ورود به این شهرک، بر روی تابلوی خیرمقدم آن به بازدیدکنندگان این چنین نوشته شده است:

به کریاس جوئل خوش‌آمدید

اجتماعی سنتی دارای عفت‌ها و ارزش‌ها

بر اساس سنن و رسوم مذهبی خود، از شما خواهشمندیم تا به هنگام بازدید از اجتماع ما به گونه‌ای عفیف لباس پوشیده و رفتار کنید. این امر شامل موارد زیر می‌شود:

پوشیدن دامن یا شلوار بلند، پوشیده بودن سینه‌ها، پوشیدن لباس‌های آستین‌دار حداقل تا آرنج، استفاده از الفاظ مناسب، رعایت تفکیک جنسیتی در تمام اماکن عمومی.

از احترام شما به ارزش‌های ما سپاسگزاریم و از بازدید خود لذت ببرید!

در این شهرک زنان در سنین جوانی ازدواج کرده و برای تربیت فرزندان خود در شهرک باقی می‌مانند. ساکنان این شهرک به دلیل قوانین مذهبی خود دست به کنترل جمعیت نمی‌زنند. به همین دلیل زاد و ولد در این  شهرک زیاد بوده و وجود کودکان زیاد، میانگین سنی افراد  شهرک را به ۱۲ سال کاهش داده است. به طور متوسط تعداد اعضای یک خانواده در این  شهرک ۶ نفر است. از این رو، مادران این خانواده‌ها به خاطر داشتن کودکان خردسال به ندرت خارج از منزل کار می‌کنند.

 نظر:

خیلی جالب است وقتی نوبت به ما مسمانان که می رسد ازدواج زودهنگام زنان و در خانه ماندن و تربیت فرزند و شوهر داری را منافی با آزادی و تساوی حقوق زن و مرد و فرزند کمتر را مساوی با زندگی بهتر و فرزند بیشتر را مساوی با ورشکستگی اقتصادی، بدبختی، جرم ، جنایت و تورم معرفی می کنند!!!!

جالبتر اینکه برخی از مسئولین و روشنفکرنماهای ما  هم با آنها هم جهت شده و مقاصد و برنامه های شوم آنها را با جان و دل و با نثار جان و مال و آبرو پیاده کرده و میکنند!!!!

در فلسطین با ضرب گلوله بر سینه و پیشانی جوانان و نوجوانان و ماردرانباردار ، در سایر کشورها با پرورش تکفیر و تفسیق و خشونت فرزندان ما را از دنیا می برند و البته در ایران که ادعای هوش و ذکاوتمان گوش فلک را پاره کرده!! با تبلیغات گسترده کنترلی، تبلیغ زندگی اشرافی و مصرف گرایی برای بالا بردن هزینه های زندگی ، پخش رایگان وسایل جلوگیری  و عقیم کردن رایگان زن و مرد از به دنیا آمدن فرزندان جلوگیری می کنند!

آری پیشگیری بهتر از درمان است!!

بله مصرف گلوله برای از دنیا بردن جوانان پرهزینه تر از جلوگیری از تولد آنهاست!


اکثر ساکنان این  شهرک به زبان عبری صحبت کرده و انگلیسی تکلم نمی‌کنند. مردان این  شهرک به جای فراگیری درس‌های دانشگاهی به مطالعه و یادگیری تورات و تلمود می‌پردازند. در واقع تنها ۳۹ درصد ساکنان آن دارای دیپلم بوده و حدود ۵ درصد آنها نیز مدرک دانشگاهی دارند. صدها نفر از مردان این  شهرک در مؤسسات مذهبی به طور تمام وقت به آموزش مشغول هستند.

 

 اکثراً آپارتمان‌ها و خانه‌های این  شهرک سرسبز و دارای باغ می‌باشد. جمعیت این  شهرک۲۱ هزار نفر است که بیشتر ساکنان آن را یهودیان تشکیل می‌دهند. این  شهرک دارای یک مرکز نگهداری از نوزادان است که با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیون دلار توسط دولت آمریکا ساخته شده است. در گزارشی که توسط نیویورک تایمز تهیه شده بود، این  شهرک به عنوان فقیر‌ترین مکان زندگی در آمریکا شناخته شده است. این در حالی است که با توجه به هزینه بالایی که دولت برای ساخت یک مرکز نگهداری از نوزادان در اختیار این  شهرک قرار داده و نیز روش زندگی آنها، برخی مسئولین آمریکا فقیر بودن مردم این  شهرک را به زیر سوال برده‌اند. یک وکیل به نام نانسی کالهون خواستار بررسی مقامات دولتی در این خصوص شده است. وی در اظهاراتی در این مورد بیان داشته است: «ممکن است آنها روی کاغذ فقیر باشند، اما در حقیقت آنها اصلاً فقیر نیستند».

 

 

همچنین به گفته یک جامعه‌شناس مسائل یهودیان پروفسور ویلیام هلمریچ، مردم این  شهرک می‌توانند از برخی سازمان‌ها وام‌های بدون سود و بهره دریافت کنند. نیویورک تایمز اظهار کرده است که به دلیل فقر خانواده‌های این  شهرک، خاخام این  شهرک دستور داده است که حلقه‌های الماس به عنوان هدیه ازدواج پذیرفته نشود تا از این طریق به خانواده‌ها و زوج‌های جوان فشار مالی وارد نشود، و یا اینکه در مراسم‌های ازدواج برای برگزاری جشن و شادی تنها از یک نفر نوازنده استفاده شود.

چنانچه اشاره شد ساکنین و بازدیدکنندگان این  شهرک موظف به رعایت قوانین آن می‌باشند. همانطور که در تصاویر زیر پیداست این بازدیدکنندگان جوان به دلیل عدم رعایت قوانین این  شهرک، یعنی پوشیدن شلوارک، بازداشت شده و مورد مواخذه قرار گرفته‌اند.

 

 

 

 

همچنین بر اساس قوانین این  شهرک، زنان اجازه حضور در محوطه دانشگاه را ندارند: «به دستور هیئت مدیره، زنان مجاز به حضور در محوطه دانشگاه نیستند».

نظر:

نکته قابل تأمل اینجاست که مردم این  شهرک در کشوری زندگی می‌کنند که این کشور همیشه مدعی دفاع از حقوق بشر، حقوق زنان، و مخالف تفکیک جنسیتی نه تنها در جامعه خود بلکه در دیگر جوامع جهان به ویژه کشورهای اسلامی بوده است و مدام کشورهای اسلامی را به خاطر رعایت آداب و دستورات دینی خود مورد مواخذه قرار می‌دهد.

حال تصور کنید که اگر در ایران و یا در یک کشور اسلامی مردم بخواهند مطابق با اصول اخلاقی و اسلامی خود زندگی کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا در این هنگام مدعیان حقوق بشر و غربیان دست به اعتراض گسترده و جهانی نزده و مدعی نمی‌شوند که در فلان کشور اسلامی حقوق زنان و مردان رعایت نشده و به آنها ستم روا می‌شود؟ آیا در آن هنگام آنها با بهانه آزادی و دموکراسی و دیگر عبارت‌هایی که گوش جهانیان از آنها پر شده است، این حق را به خود نمی‌دهند تا دست به هر نوع حمله و یورشی از کلامی و فرهنگی گرفته تا نظامی و موشکی بزنند؟ آیا آزادی و دموکراسی گزینشی است و یا اینکه کشورهای غربی چون آمریکا از آن تنها برای استعمار کشورهای دیگر استفاده می‌کند؟

از دید یهود این تفکیک باید وجود داشته باشد و جالب است بدانید که ۸۰ درصد از رسانه های دنیا در اختیار یهودیها(بهتر بگویم صهیونیسم)است و در آن رابطه بین جنس مخالف را به شدت تبلیغ می کنند حتی در برنامه هایی که برای کودکان هم ساخته می شود حتی اگر حیوانات هم نقش اول کارتونها باشند باز هم دو حنس مخالف را با هم می بینید در صورتی روانشناسان می گویند در این سن دو طرف نسبت به هم علاقه ای ندارند واین سیاست بسیار قابل تامل است که چرا این کار رامی کنند و متاسفانه در تلویزیون مانیز از این مسئله پیروی می شود.
در ضمن بعضی از دولت مردان ما هم در برابر سیاست درست تفکیک جنسیتی، همسو با یهود و صهیونیست موضع گرفته و آنرا مخالف با آزادی و نساوی حقوق زن و مرد معرفی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 2 = 7