عمل به اسلام و پیروی از ولایت فقیه سبب حفظ انقلاب می شود

حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تصریح کرد که با عمل به اسلام و پیروی از ولایت فقیه باید از نظام اسلامی، انقلاب و دستاوردهای آن حراست و حفاظت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت خاکسپاری تعدادی از شهدای گمنام در مدرسه علمیه معصومیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تصریح کرد که با  عمل به اسلام و پیروی از ولایت فقیه باید از نظام اسلامی، انقلاب و دستاوردهای آن حراست و حفاظت کرد.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمد لله رب العالمین و صلى الله سیدنا و نبینا محمد صلى الله و على آله الطیبین الطاهرین

سلام بر شهیدان، سلام بر قطرات خون شهیدان، سلام بر روح بلند شهیدان، سلام بر فکه و شلمچه، سلام بر جبهه های غرب و جنوب، سلام بر مدافعان حرم.

 شهیدان راه خدا پیامهای فراوانی دارند. هر قطره ای از قطرات خون شهیدان و هر زخمی از زخم های پیکر مقدس آنان و هر نقطه ای از جبهه های این جهادگران و هر جنازه ای از جنازه های به خون غلتان و هر تربتی از تربت مفدس آنها و هر لوحی از الواح مزار آنان و هر کوچه و خیابانی که به نام آنها نام گذاری شده است و حتی دیدن فرزندان و پدران محترم و سایر بازماندگان آنان برای ما پیامی دارند. این پیام ها به این شرح است:

ای مردم مسلمان و متعهد ایران و ای مسلمانان کل جهان، ما برای این منظور به پا خاستیم و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتیم که در مسیر جهاد فی سبیل الله رسالت خود را انجام بدهیم. رسالت ما این بود که ارزشهای اسلامی را حفظ کنیم و تابناک تر بسازیم. هیمنه و قدرت استکبار جهانی را در هم بشکنیم و گرد و غبار ذلت و

سرشکستگی را که در دوره طاغوت گریبانگیر ملت شده بود از چهره آنها با خون خود بشوییم و به جای آن افتخار و عظمت و سربلندی را برای جامعه اسلامی خود فراهیم بسازیم.

پیام ما این است که در از مبارزه با استکبار  نخواهیم کشید و و دفاع از مظلوم را تکلیف می دانیم . ما در ادای تکلیف و عمل به دستورات اسلام مرز جغرافیایی نمی شناسیم.

ماندای قرآن مجید را که فرمود« وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لَا تَکُونَ فِتْنَهٌ. قَاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَیُخْزِهِمْ وَیَنصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَیَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِینَ و و قَاتِلُواْ أَئِمَّهَ الْکُفْرِ»  را لبیک گفتیم.

ما ندای پیغمبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) که فرمودند« أغزوا تورثوا أبناءکم مجداً» نبرد کنید تا مجد و عظمت را برای نسل های بعد فراهم کنید را اجابت کردیم.

ما کلام حضرت سیدالشهدا(س) سالار بزرگ شهیدان که با شعار «هیهات منا الذله» سرنوشت ما را ورق زد را سرمشق خود قرار دادیم و با الگو گرفتن از قیام خونین آن حضرت با مکتب غلبه خون بر شمشیر تجدید عهد کردیم و با خون خود چهره اسلام و انقلاب را رنگین نمودیم.

ما از فرهنگ امیرمؤمنان (ع) که هنگام اصابت شمشیر بر فرق همایونش فزت و رب الکعبه گفت الهام گرفتیم. ما دعوت فرزند رشید و نامور اسلام و رهبر عزیزمان امام خمینی (ره) که فرمودند هر ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد را از دل و جان پذیرفتیم.

و در پایان به همه مسلمانان و آزادگان می گوییم از این نظام و انقلاب و دستاوردهای آن حمایت کنید و به سفارش خمینی کبیر نگذارید انقلاب به دست نامحرمان بیافتد و این میسر نیست مگر در عمل به اسلام و پیروی از ولایت فقیه.

حسین نوری همدانی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 8