مجاهدت کادر درمان در تاریخ خواهد ماند/ رعایت اصول بهداشتی شرعا واجب است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است، مجاهدت کادر درمان را در تاریخ ماندگار دانست.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت با تقدیر از فعالیت های دلسوزانه ایشان در زمینه مقابله با کرونا: هر کسی جای شما بود در هنگام مواجهه با کرونا شاید از زیر بار مسؤولیت شانه خالی می کرد، اما شما بحمدلله ایستادید و مقاومت کردید و امروز آمار مرگ و میر در اثر این دلسوزی های مخلصانه و تلاش کادر درمانی و نهاد های مرتبط کاهش یافته است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است، اظهار داشت: برخی هشدارها را جدی نمی گیرند، اگر همه مردم عزیز همکاری کنند همین مقدار ابتلا هم از بین خواهد رفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: امروز در شرایط سخت تحریم قرار داریم و فعالیت های وزارت بهداشت و درمان به نوعی معجزه است؛ و آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا پایین آمده، اما به شرط این که مردم توصیه ها را جدی بگیرند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه در جهت کنترل بیماری کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده ایم، تأکید کرد: به عنوان مثال وجود فاصله در نماز جماعت از نظر شرعی درست نیست، اما امروز بخاطر ضرورتی که وجود دارد، نماز جماعت ها را با فاصله اجتماعی برگزار می کنیم و این را به مردم نیز اعلام کرده ایم.

وی تبلیغات گسترده و هجمه های سنگین رسانه ای دشمن علیه ایران را مورد توجه قرار داده و بیان کرد: امروز کنترل و مدیریت کرونا به نوعی آبروی جمهوری اسلامی محسوب می شود و این در حالی است که آمریکا و انگلیس و فرانسه در آتش این ویروس در حال سوختن هستند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه مسؤولان وزارت بهداشت باید یک اطلاع رسانی و خبررسانی دقیق از فعالیت های خود داشته باشند تا تبلیغات رسانه ای دشمن خنثی شود، افزود: دشمن در مقابل اطلاع رسانی از طریق مجاری صحیح خلع ید می شود.

این مرجع تقلید خطاب به وزیر بهداشت گفت: مجاهدت های شما و همکارانتان در تاریخ خواهد ماند و این برگ افتخاری برای همه شما در صحنه مقابله با این ویروس شوم است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = 8