هیچگونه تقابلی میان علم و دین وجود ندارد

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه هیچگونه تقابلی میان علم و دین وجود ندارد، از مسؤولان وزارت بهداشت خواستار شد تا در برخی زمینه ها رفع شبهه کنند.

آیت الله مروی عضو شورای عالی حوزه های علمیه در جلسه اعضای جامعه مدرسین با وزیر بهداشت گفت: تشکر ویژه ای از شخص جنابعالی در رابطه با مواضعی که راجع به انقلاب اسلامی و کشور می گیرید، دارم؛ این مواضع بسیار مستحکم و نشانه یک تفکر رژف و عمیش و اتکای به خودباوری و اعتماد به نیروهای مؤمن و متعهد در کشور خودمان است.

وی ادامه داد: جنابعالی در این بحران و کوران سخت تأکید بر خودباوری و اعتماد به ظرفیت های داخلی دارید که بسیار متین و ارزشمند است.

آیت الله مروی ضمن تشکر از زحمات کادر درمان کشور تأکید کرد: همکاری نیروهای جهادی با کادر درمان تجربه نو و جدیدی است که ضمن مدیریت بحران ها، اگر به همین منوال دنبال شود آثار بسیار خوبی خواهد داشت.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان نکاتی در زمینه ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی خاطرنشان کرد: توقع ما از ستاد مبارزه با کرونا این است که برخی از شبهات و ابهامات را برای جامعه پاسخ بگویید؛ امروز محدودیت هایی برای مراسم های مذهبی و تجمعات مذهبی اعمال شد و مورد پذیرش متدینان و علما و مراجع تقلید قرار گرفت؛ توقع ما این است که بیشتر در این زمینه رفع شبهه شود.

آیت الله مروی خطاب به مسؤولان وزارت بهداشت تأکید کرد: ممکن است برخی از افراد تجربه هایی در عرصه درمان کرونا داشته باشند، از این رو وزارت بهداشت میدان را به طور علمی باید برای آنها باز کنند تا تجربه های خود را بیان کنند و اگر مفید بود استفاده و اگر مفید نبود صراحتاً به مردم اعلام شود تا عده ای با سوء استفاده، مسأله تقابل علم و دین را مطرح نکنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + 6 =