حجت الاسلام حسین زاده بحرینی: برای توسعه سیاسی و اقتصادی، راهی بجز جلوگیری از اسراف و افزایش بهره وری وجود ندارد.

حجت الاسلام حسین زاده بحرینی در مراسم تقدیر از برترین های فراخوان مقاله حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی دفتر امور خواهران حوزه علمیه خراسان، تنها راه تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی، جلوگیری از اسراف و افزایش بهره وری از منابع می باشد.

در این همایش حجت الاسلام حسین زاده بحرینی با اشاره به آیه شریفه وَضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً قَرْیَهً کَانَتْ آمِنَهً مُّطْمَئِنَّهً یَأْتِیهَا رِزْقُهَا رَغَدًا مِّن کُلِّ مَکَانٍ فَکَفَرَتْ بِأَنْعُمِ اللّهِ فَأَذَاقَهَا اللّهُ لِبَاسَ الْجُوعِ وَالْخَوْفِ بِمَا کَانُواْ یَصْنَعُونَ گفت: این آیه شریفه دو تابلو متفاوت از یک قوم را ارائه می دهد که سعادتمند و خوشبخت ولی به خاطر عملی گرفتار و بدبخت شدند

وی افزود: در بخش اول این آیه شریفه،‌ امنیت و روزی فراوان را ملاک سعادت و خوشبختی ملت دانسته است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: کفران نعمت عاملی است که دو نعمت امنیت و خوشبختی ملت را به بلای ناامنی و گرسنگی برای آن قوم تبدیل کرده است.

ایشان با بیان چند آمار از مصرف انرژی و مواد غذایی در ایران، گفت: متأسفانه بر اساس آمار ارائه شده ایران در ردیف کشورهای اسراف کننده انرژی و مواد غذایی است؛ به گونه ای که ایران با ۱۰ برابر میانگین جهانی یعنی معادل یک کشور ۷۵۰ میلیونی گاز مصرف می کنیم در حالی که در مصرف غذاهای مفید مانند شیر و سویا رتبه پایین مصرف میانگین جهانی را داریم ولی در مصرف مواد غذایی مضر مانند نوشابه و شکر بازهم چند برابر میانگین جهانی مصرف می کنیم

وی در ادامه با اشاره به سند چشم انداز ۲۰ ساله ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی اظهار داشت: بر طبق این سند ایران تا ۱۲ سال آینده باید در منطقه جنوب غرب آسیا رتبه اول را داشته باشد؛ البته این معیار کیفی است و کمی نیست. یعنی باید ایران از همه جهات رتبه اول را کسب کند.

حجت الاسلام بحرینی گفت: سایر کشورها نیز بیکار ننشته اند ولی باید به گونه ای تلاش کنیم که از کشورهای منطقه رشد بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: خوشبختانه ایران در تولید علم که یکی از معیارهای توسعه یافتگی است، رشد کرده ولی در استفاده بهینه از تولیدات علمی، اختراعات و اکتشافات موفق نبوده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، یکی از بهترین روشهای حماسه اقتصادی را رشد بهره وری تولید و بهره وری مصرف عنوان کرد و افزود: برای کسب جایگاه نخست در جنوب غرب آسیا چاره ای جز افزایش بهره وری و جلوگیری از اسراف نداریم.


یک نظر برای حجت الاسلام حسین زاده بحرینی: برای توسعه سیاسی و اقتصادی، راهی بجز جلوگیری از اسراف و افزایش بهره وری وجود ندارد.

  1. احودر گفت:

    سلام
    غدیربه اندازه نوروز تبلیغ نمیشود ۱۵روزتعطییل عیدی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 2 =