استکبار اسلام ناب را مزاحم منافع نا مشروع خود می داند

 حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: دشمنان اسلام را مزاحم منافع خود می بینند از این رو اصرار دارند آن را در هم بشکنند و کشورهای اسلامی را مانند سابق در اسارت خود بگیرد.

حضرت  آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید همزمان با هفته وحدت پیامی را به سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صادر و بر ضرورت وحدت عملی امت اسلام تأکید کرد.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر چیز  لازم می‌دانم این ایام مبارک که ایام میلاد مسعود پیغمبر گرامی اسلامی است را به همه شما عزیزان تبریک عرض کنم. سپس تشکیل این همایش با شکوه وحدت بر سایه نام مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام را به همه بنیانگذاران و شما شرکت کنندگان عزیز نیز تبریک عرض می‌کنم به خصوص اینکه هدف بسیار مهمی را در نظر دارید که امروز از هر زمان دیگری برای مسلمانان لازم‌تر و ضروری‌تر است.

همه می‌دانیم دشمان ما دست به دست هم داده‌اند و مانع اصلی منافع نامشروع آنها اسلام است. اسلامی که در ایران به سلطۀ غرب و شرق پایان داد، اسلامی که در عراق سبب نابودی داعش و شکست حامیان آنها شد و در سوریه نیز آنها را درهم شکست.

آری این اسلام مزاحم منافع آنهاست و اصرار دارند آن را در هم بشکنند و کشورهای اسلامی را مانند سابق در اسارت خود بگیرد.

موضوع آثار وحدت مسلمین را با تجربه در ایران و عراق و سوریه یافتیم بنابراین جنبه ذهنی ندارد بلکه جنبۀ حسی و دینی دارد.

اگر قرآن مجید در آیه شریفه ۴۶ سوره انفال می فرماید: «وَ أَطیعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرینَ» «اطاعت خدا و پیغمر را کنید و با هم نزاع نکنید که موجب سستی شما خواهد شد و روح شما از میان می‌رود و جسمی بی‌جان خواهید شد. (در برابر وسوسه های شیطان) صبر و استقامت کنید زیرا خدا همراه با صابرین و استقامت کنندگان است». دلیل آن روشن است مگر انسان چقدر نیرو دارد؛ این نیروها اگر در منازعات داخلی صرف شود چیزی برای مبارزه با دشمن باقی نمی‌ماند و آنجاست که دشمن می‌تواند با حملات و ضربات خود پیروز شود.

معروف است که دولت انگستان با ده هزار نفر سالیان دراز بر کشور پهناور هند حکومت می‌کرد ابزار آنها برای این حکومت چه بود؟ ایجاد مذاهب مختلف و ایجاد اختلاف در میان مردم هند. هرگاه آتش اختلاف در میان آنها به سردی می‌گرایید دسیسه‌ای می‌کردند و آن را برافروخته می‌ساختند. فی‌المثل به مزدوری دستور می‌دادند یکی از گاوهای مقدس هند را بکشد و به مزدور دیگر دستور می‌دادند قدری بنزین شبانه روی در مسجد مسلمانان بریزد و آن را آتش بزند. فردا فریاد هندوها از یک طرف و مسلمانان از سوی دیگر بلند می‌شود. درگیری‌ها شروع می‌شد و هنگامی که خسته می‌شدند استعمارگران انگلیسی به عنوان وساطت در میان می‌آمدند و به اصلاح به نزاع آنان خاتمه می‌دادند و تا مدتی فکرشان راحت بود.

ایجاد منازعه و درگیری کار شیطان است همانگونه که قرآن در آیه ۹۱ سوره مائده می فرماید: «إِنَّما یُریدُ الشَّیْطانُ أَنْ یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَداوَهَ وَ الْبَغْضاءَ فِی الْخَمْرِ وَ الْمَیْسِرِ» شیطان می‌خواهد به وسیلۀ قمار و شراب در میان شما ایجاد عداوت کند. آری کار شیطان ایجاد دشمنی است. ما باید به هوش باشیم.

به حمدالله مسلمانان امروز به اهمیت وحدت پی برده و پیشوایان و علما و دانشمندان آنها همه را به وحدت دعوت می‌کنند و تأکید می‌کنند به مقدسات مذاهب یکدیگر احترام بگذارید.

البته گروه اندکی افراطی هستند که به اصطلاح آتش بیار معرکه‌های اختلاف هستند ولی افکار و فعالیت‌های آنها روز به روز کم رنگ‌تر می‌شود و ما آینده روشنی در پیش داریم. ان شاءالله؛ بار دیگر از احساسات پاک شما در این همایش پر فیض تشکر می‌کنم و عظمت اسلام را با اتحاد پیروانش از خداوند بزرگ مسئلت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ناصر مکارم شیرازی


اخبار مرتبط

 • آیت الله جوادی آملی: نجات جامعه از فقر در گرو تولید و اشتغال است
 • بیانیه اتاق تبلیغ خراسان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح «اعاده اموال نامشروع»
 • در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه اعلام شد؛ اجازه نقض حریم ولایت و مقدسات نظام را به احدی نخواهیم داد
 • پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهات جدید درباره حجاب؛ وظیفه حکومت جلوگیری از گناهان علنی برای آلوده نشدن جامعه است | عده ای با مقالات نادرست به انقلاب جفا می کنند
 • آیت الله نوری همدانی: دشمن برای نفوذ در حوزه سرمایه گذاری ویژه کرده است | با بدل سازی می خواهند مرجعیت و حوزه را تضعیف کنند
 • تأکید آیت الله وحید خراسانی بر خدمت رسانی به نیازمندان و زلزله زدگان کرمانشاه
 • رهبر معظم انقلاب: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است | تحریم اقتصادی حرکت عظیم ملت را متوقف نخواهد کرد
 • آیت الله نوری همدانی: طلاب با سلاح علم با استکبار مبارزه کنند | کمبود عالم در شهرها مصیبت است
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 + = 12