آیت الله نوری همدانی: مسؤولان و مردم در عمل برای تحقق شعار سال جدید تلاش کنند

حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به سال«حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر انقلاب، از همه مسؤولان و مردم خواست شعار سال را جدی بگیرند و در عمل کمک کنند تا این موضوع محقق شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار جمعی از زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به سال«حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر معظم انقلاب، از همه مسؤولان و مردم خواست شعار سال را جدی بگیرند و همه در عمل کمک کنند تا این موضوع محقق شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که توجه به معنویت راه سعادت انسان است، گفت توکل به خدا، ایمان به آخرت و داشتن تقوا عامل عزت است، مگر می شود کسی که اتکا به خدا داشته باشد ولی چشم به قدرت غیر خدا بدوزد؟

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به شخصیت امام راحل اظهار داشت: امام راحل نمونه بارزی است که جز خدا کسی را ندید و فقط متکی به خدا بود، حضرت امام با اتکای به قدرت الهی  شرق و غرب را سرجای خود نشاند و عظمت اسلام را بر اساس مکتب اهلبیت(ع) برگرداند.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع) ادامه داد: مردم ایران دلداده اهل بیت(ع) هستند و انقلاب اسلامی برگرفته از اندیشه امام هادی و اهل بیت(ع) است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم حفظ عزت اسلامی را وظیفه آحاد جامعه به ویژه مسؤولان دانست و ابراز داشت: مسؤولان و مردم این عزت را در مقابل مستکبران حفظ خواهند کرد و مثل ۴۰ سال گذشته دشمن را سرجای خود خواهند نشاند.

وی  اتحاد و انسجام را رمز عبور از مشکلات کشور خواند و عنوان کرد:  هر کسی با هر عنوانی اختلاف افکنی کند و آب در آسیاب دشمن بریزد و خوراک تبلیغات برای دشمنان نظام درست کند مرتکب گناه شده است.

این مرجع تقلید با بیان این که انتقاد سازنده عامل پیشرفت است و مسؤولان باید با سعه صدر انتقاد پذیر باشند، خاطرنشان کرد: مسؤولان باید همه امور را با ولایت فقیه هماهنگ باشند و یقین بدانند که پیروزی و موفقیت با ملت ایران است و باید خدمت به این مردم را برای خود توفیق از جانب خداوند متعال بدانیم.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + = 3