اراده جدی برای حل مشکلات معیشتی داشته باشید| تا دیر نشده به داد مردم برسید

آیت الله علوی گرگانی در نامه ای به رییس جمهور:
حضرت آیت الله علوی گرگانی در نامه ای خطاب به رییس جمهور با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی مردم، خواستار عزم جدی مسؤولان با استفاده از ظرفیت کارشناسان برای حل مشکلات اقتصادی کشور شد.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در نامه ای خطاب به رییس جمهور با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی مردم، خواستار عزم جدی مسؤولان با استفاده از ظرفیت کارشناسان برای حل مشکلات اقتصادی کشور شد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حضور محترم جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی ریاست محترم جمهور

سلام علیکم

همان گونه که حضرتعالی می دانید، مشکلات اقتصادی مردم بواسطه رکود حاکم بر بازار و عدم فعالیت کامل واحدهای تولیدی همچنین برخی مشکلات بانکی و افزایش سالیانه مالیات و مسائل دیگر موجب سنگینی بر دوش مردم مخصوصا قشر ضعیف و متوسط جامعه شده است. گر چه بخشی از این فشارها نیز ناشی از فشارهای بین المللی و تحریمهای ناجوانمردانه است و همگان نیز اذعان به آن دارند، لکن این موضوع مسبوق به سابقه نیز بوده است و مردم آن را قبلا هم تجربه کرده اند.

امروز آنچه که بنده را نگران کرده و از آن احساس خطر میکنم، عدم توجه کافی به مقوله رفع نیاز اقشار آسیب پذیر و عدم تحرک جدی مسئولین در این زمینه و یا بعضا اقدامات غیر مؤثر مسئولین در هر سه قوه می باشد. اقتصاد، معیشت و حمایت از تولیدگران داخلی و بخش خصوصی در حال حاضر جزو اولویتهای زندگی مردم و جوانان می باشد. مسئله قیمت ارز و سکه و افزایش غیر منطقی و نامتعادل آن، همچنین کمبود برخی کالاها در پاره ای اوقات و عدم نظارت دقیق بر بازار و قیمتها زندگی همه مردم را درگیر کرده است و حتی تولید کنندگان محترم نیز از کمی تحرک در جبران آن شکایت دارند.

اینجانب از شما و مسئولین محترم اقتصادی میخواهم که تا دیر نشده و اعتماد مردم به طور کامل سلب نشده است، با کمک گرفتن از کارشناسان دلسوز و متعهد و میدان دادن به جوانان نخبه و پرکار و انقلابی و خوش ذوق اقدامی جدی و عملی برای کم کردن مشکلات مردم گرفته شود. طبیعی است که نمیتوان برخی مشکلات را به طور سریع و ضرب الاجلی حل نمود، لکن مردم باید احساس کنند که مسئولین اراده جدی برای حل مشکلات دارند و پرکار و خوش فکر هستند که این خود ایجاد نوعی اعتماد عمومی به مسئولین محترم در همه رده ها است.

اینجانب از همه کارشناسان دلسوز و متعهد و رؤسای قوای دیگر نیز میخواهم تمام تلاش خود را برای کمک به دولت محترم به کار بسته تا با هم فکری و هماهنگی همدیگر و اتخاذ راهبردهای صحیح و عالمانه از این گذرگاههای سخت با توفیق الهی عبور کنیم. ضمنا از احزاب و جریانهای سیاسی نیز میخواهم مناقشات سیاسی و حاشیه ای را کنار گذاشته و در خط مستقیم اسلام و انقلاب با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کرده و کمک دولت باشند و همگان در قوای سه گانه توکل به خدا را فراموش نکرده و به نیروهای مردمی مخصوصا جوانان نخبه و خوب و فهیم این مرز و بوم اعتماد داشته باشند.

در پایان امیدوارم خداوند شر دشمنان اسلام و انقلاب مخصوصا استکبار جهانی را به خودشان برگرداند و فرج حقیقی را هر چه زودتر محقق بگرداند.

والسلام علی من اتبع الهدی


اخبار مرتبط

 • مسجد مروی‌ها ،از آثار فرهنگی مشهد در بافت اطراف حرم در آستانه تخریب /حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر با صدور بیانیه‌ای نسبت به‌تخریب مسجد مروی‌ها واکنش نشان داد. 
 • مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه در بیرجند: حوزه های علمیه اهل سنت بعد از انقلاب ۱۰ برابر شده اند/ وجود بیش از ۱۷ هزار مسجد اهل سنت در ایران 
 • روحانی جوان عدالتخواه و افشاکننده تخلفات، از سوی دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شد
 • نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری| نا امنی های جهان به دلیل عدم شناخت انسان و انسانیت است
 • آیت الله نوری همدانی در دیدار شورای عالی حوزه: استقلال حوزه‌ به معنای کناره گیری از نظام اسلامی نیست| پاسداری از انقلاب وظیفه حوزه و روحانیت است| شورای عالی ارتباط با بدنه حوزه را تقویت کند
 • آیت الله نوری همدانی: امت اسلامی به فریاد مردم مظلوم یمن برسد| سازمان های مدعی حقوق بشر از هر زمانی بی خاصیت تر شده اند
 • آیت الله علوی گرگانی: برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند
 • آیت الله جوادی ‌آملی: تبری قولی و تولی عملی نسبت به شیطان مانع استجابت دعا است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 + = 11