وقایع تاریخی در دانشگاه ها تحلیل شود | مردم پای انقلاب ایستاده اند

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکبد بر لزوم تربیت نسل جوان انقلابی و متعهد در دانشگاه ها، خواستار تبیین درست وقایع تاریهی در دانشگاه ها شد.حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار روحانیان فعال در دانشگاه آزاد با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه‌های تأثیرگذار و مهم است، گفت: دانشگاه آزاد با عنایت خاص امام تاسیس شد و مقام معظم رهبری هم این عنایت را داشته اند و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی هم زحمات زیادی را برای این دانشگاه کشید که نباید این خدمات فراموش شود.

وی افزود: امروز وظیفه علما، روحانیت و اساتید بازآفرینی تمدن اسلامی است، زمانی اسلام در همه عرصه ها پیشگام بود و باید ریشه یابی کرد چگونه عزت و عظمت امت اسلامی افول پیدا کرد، با دخالت دشمن رژیم های سلطنتی در امت اسلامی به وجود آمد که رژیمی نامشروع محسوب می شود تا با قدرت، مردم را تحت سیطره قرار دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که  مردم در دوران رژیم های سلطنتی تحقیر می شدند، ابراز داشت: سرگذشت مسلمین در گذشته باید عبرت امروز ما باشد تا تمدن اسلامی را بازسازی کنیم.

وی عنوان کرد: تهاجم در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی همواره در دستور کار دشمنان علیه امت اسلامی است، تمام تلاش دشمنان تحت سیطره قرار دادن مسلمین و امت اسلام است؛ انقلاب اسلامی سعی می کند که عزت و عظمت تمدن اسلامی را باز آفرینی کند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ملت مسلمان ایران با جهاد و اقتدار پای انقلاب و اسلام ماندند و با رهبری حضرت امام اسلام را به صحنه زندگی جامعه بازگردادند، تمام تلاش دشمن این است که مردم و جامعه را نسبت به علما و روحانیت بصیر بدبین کند.

وی اضافه کرد: غربی ها انواع جنایات را انجام می دهند اما سازمان مللی تشکیل دادند که به نام دفاع از حقوق بشر از حقوق غربی ها دفاع می کند، برای دشمنان سنگین است که بعد از قرن ها کشور از تحت سلطه آن ها خارج شده است و مردم برای کشور خود تصمیم می گیرند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که استقلال و عزت ایران برای استکبار جهانی گران آمده است، گفت: ۴۰ سال دشمن نقشه می کشد انقلاب را نابود کند اما شکست خوردند، باید بیدار باشیم و با بصیرت در این مسیر گام برداریم.

وی با اشاره به معارف اسلامی در ابعاد زندگی انسان افزود: اسلام دستورات مهمی در همه ابعاد زندگی مانند اقتصاد دارد که اجرای آن گره از مشکلات جامعه باز می کند، در بانک های جامعه اسلامی نباید ربا وجود داشته باشد و بانک در جامعه اسلامی با بانک در جامعه غرب تفاوت دارد، ربا فقرا را فقیرتر می کند، دیرکرد بانک ها حرام و رباخواری محسوب می شود و بارها تذکر دادیم اما این روند اصلاح نشده است.

این مرجع تقلید افزود: کار علما و روحانیت ادامه راه انبیا و اولیای الهی است و باید هدایت جامعه را بر عهده داشته باشند، اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد و قرآن کریم و نهج البلاغه این برنامه ها را به انسان ها ارائه می دهد.

وی با بیان این که علما باید در راه انبیا گام بردارند، اظهار داشت: بر اساس روایات علمای شیعه مرزبانان عقاید جامعه هستند و نباید اجازه دهند که شیاطین به افکار و عقاید جامعه اسلامی نفوذ کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی بازگو کردن تاریخ را در دانشگاه‌ها ضروری دانست و ادامه داد: جریان عهدنامه ترکمانچای و گلستان و جریان مشروطه و مسائل از این دست باید برای دانشجویان تحلیل شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 6 =