امامزادگان ستارگانی هستند که نور و برکت آنها نصیب ما شده است

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفت: بر اساس روایتی از امام صادق(ع)، امامزادگان همچون ستارگانی هستند که خداوند نور و برکت آنها را نصیب ما کرده است.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی پس از زیارت مرقد مطهر امامزاده سید علی(ع) قم در سخنانی ابراز کرد: بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه شیعیان در طول تاریخ بوده‌اند و امامزاده سید علی(ع) از جمله شاخص‌ترین آنهاست.

وی ادامه داد: امام جعفر صادق(ع) در روایتی می‌فرمایند «خداوند در سرزمین خود، ستارگانی را قرار می‌دهد تا مردم از نور و برکت آنها استفاده کنند»، از جمله این ستارگان می‌توان به امامزادگانی همچون حضرت سید علی(ع) اشاره کرد که با چند واسطه به حضرت ابوالفضل(ع) می‌رسند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه در چند نقطه از ایران و جهان، فرزندان حضرت عباس(ع) مدفون هستند، گفت: حضرت سید علی(ع) دارای فضیلت و شرافت عظیمی بوده‌اند و جزو علمای آل محمد(ص) در دوره و زمان خود به شمار می‌رفتند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: حضرت سید علی(ع) مردی شجاع و مدبر بودند و فرزند ایشان هم در مصر مدفون هستند و صاحب کرامات بی شمار؛ بارها به خاطر دارم که زائران، حاجات خود را از ایشان گرفته‌اند و بزرگان بسیاری هم به طور مرتب به زیارت حضرت مشرف می‌شوند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: باید قدردان حضور امامزادگان در کشورمان باشیم، خدام و هیأت امنای بقاع متبرکه هم بدانند که توفیق عظیمی نصیبشان شده که می‌توانند به ایشان و زائران خدمت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم هیچگاه از خاندان وحی جدا نشویم، اضافه کرد: از اداره کل اوقاف هم تشکر می‌کنیم که در آبادانی بقاع متبرکه تلاش می‌کند و این اماکن را به قطب فرهنگی تبدیل کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = 8