مقام سابق سرویس جاسوسی اسرائیل مسئول جهت دهی به افکار عمومی در عربستان

دعوت عربستان از نتانیاهو برای سفر به این کشور/ ترس از ایران عامل نزدیکی ریاض و تل‌آویو

خبرگزاری فارس: دعوت عربستان از نتانیاهو برای سفر به این کشور/ ترس از ایران عامل نزدیکی ریاض و تل‌آویو

یکی از وزیران رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عربستان سعودی به زودی از «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم به صورت رسمی دعوت خواهد کرد به این کشور سفر کند.

روزنامه رأی الیوم نوشت، «ایوب قرا»، وزیر توسعه «النقب و الجلیل» که از اعضای حزب «لیکود» رژیم اسرائیل است، گفت، دعوت عربستان از نتانیاهو بنا بر هماهنگی به عمل آمده بین خاندان حاکم این کشور و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صورت خواهد گرفت.

قرا که از اقلیت «دروزها» در اسرائیل است، بر این باور است که روابط تل آویو و ریاض «خوب» بوده و آنچه این دو را با هم جمع کرده است، «ترس آن‌ها از جملات جمهوری اسلامی ایران است».

ایوب قرا در گفت‌وگو با شبکه یک تلوزیون رژیم صهیونیستی، بر این نکته نیز تأکید کرده است که مسئله فلسطین برای عرب‌های میانه رو دیگر اهمیتی ندارد و سیاست کنونی این رژیم به دنبال آن است که یک نشست بین‌المللی با مشارکت کشورهای سُنی عربی میانه رو برگزار کند.

این مقام صهیونیست اظهار داشت که هدف راهبردی سیاست خارجی رژیم صهیونیستی بستن پیمان‌های صلح با این کشورهاست تا بعد از آن، با خیال راحت به سراغ مسئله فلسطین برود.

قرا مدعی شد که دیگر آرمان فلسطین در اولویت این کشورهای عربی میانه‌رو جایگاهی ندارد.

در همین ارتباط، خبرگزاری بلومبرگ آمریکا طی پژوهشی مفصل اعلام کرده است که همکاری اسرائیل و عربستان و برخی کشورهای عربی، به ویژه کشورهای عربی خلیج فارس در سطح اطلاعات و تکنولوژی به دور از رسانه‌ها شاهد پیشرفت زیادی بوده است.

بلومبرگ مدعی شده بود این همکاری به دلیل تهدیدهای مشترک از طرف ایران و گروه‌های افراطی در منطقه است.
این خبرگزاری آمریکایی، به عنوان مثال به شرکت وابسته به «شموئیل بار»، عضو سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (۶۲ ساله) اشاره می‌کند که به مقامات عربستان سعودی در راستای کشف تهدیدات احتمالی کمک می‌کند.

بار به بلومبرگ گفته است که وی در زمینه یافتن و تعقیب گروه‌های تروریستی مانند القاعده، و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) متخصص است و اطلاعات خود را به پلیس اسرائیل، گارد ساحل، سرویس اطلاعاتی کشورهای اروپایی و آمریکا می‌فروشد.

وی گفته است از این راه پول خوبی به دست آورده و مشهور شده است، حتی یکی از اعضای خاندان حاکم عربستان به وی ایمیلی فرستاده و خواستار ملاقات با او شده است.

شموئیل بار می‌گوید:‌ در پاسخ به وی گفتم که من اسرائیلی هستم ولی آن‌ها (عربستانی‌ها) گفتند که این مسئله برای آن‌ها اهمیتی ندارد».

به گفته بار، عربستانی‌ها از وی خواسته‌اند که به آن‌ها در خنثی کردن تهدیدات تروریستی کمک کند و تکنولوژی‌ای که توسعه داده، قادر است روزانه ۴ میلیون حساب کاربری را در توئیتر و فیس‌بوک زیر نظر بگیرد و عربستان این فناوری را از او خریده است.

این مقام سابق سرویس جاسوسی اسرائیل گفته است، فعالیت‌های خود با عربستان را توسعه داد و هم اکنون با خانواده حاکم عربستان تحقیقاتی در خصوص جهت دهی به افکار عمومی این کشور شروع کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + 6 =