دبیر اتاق تبلیغ خراسان:نباید با مفسدین با تساهل و تسامح برخورد کرد/سهم خواهی برخی مدیران و افراد از انقلاب معنا ندارد.

دبیر اتاق تبلیغ خراسان گفت: خداوند مومنی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کند را دشمن می دارد و مومن موثر است و متاثر نیست.

حجت الاسلام محمدهادی مشیری شنبه شب در جلسه شرح خطبه فدکیه که در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که خداوند مومن سست و ضعیف را دشمن می دارد. اصحاب پرسیدند که این مومن کیست؟ فرمودند: «کسی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کند». مومن موثر است و متاثر نیست.

دبیر اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به ویژگی های مومن واقعی افزود: حضرت زهرا(س) معرفت و مبنای اسلامی داشتن در اندیشه را اولین نشانه مومن واقعی می دانند که خود ایشان تا پایان عمر ذره ای از مسیر الهی و مبانی دینی خود دور نشد.

وی بصیرت داشتن را دومین نشانه مومن واقعی دانست و خاطر نشان کرد: برخی مبانی فکری صحیحی دارند اما نمی دانند در کجا و چه زمانی باید دست به اقدام بزنند. باید مانند حضرت عباس(ع) فرمانبردار امام و بصیر بود و  نباید در برابر او نظر او به اجتهاد پرداخت.

حجت الاسلام مشیری با بیان اینکه نباید در حال حاضر دچار تفرقه شویم تصریح کرد: همگی باید بنابر دستور و نامه امام زمان(عج) به شیخ مفید از ولی فقیه پیروی کنیم و مراقب اختلاف افکنی های دشمن باشیم.

دبیر اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به وقوع فساد های مالی در جمهوری اسلامی افزود: نباید با مفسدین با تساهل و تسامح برخورد کرد بلکه باید مانند امیرمومنان(ع) قاطعانه با آنان برخورد کرد.

وی ایثارگری حضرت زهرا(س) را سومین ویژگی ایشان در مسیر دین دانست و خاطر نشان کرد: ایشان حتی هنگامی که حق شان را مصادره کرده و مورد بی توجهی مردم قرار گرفته بودند نیز برای هدایت مردم ایثار می کردند.

حجت الاسلام مشیری با بیان اینکه چهارمین بعد شخصیت حضرت زهرا(س) جهاد است اظهار کرد: امروزه برخی در تلاش اند تا جهاد را از قاموس مردم ما حذف کنند. محوریت جهاد و مقاومت تنها در مکتب اهل بیت(ع) یافت می شود و به همین خاطر این مکتب مورد شدید ترین حملات قرار گرفته است.

دبیر اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به روند افزایش شیعه گرایی در جهان افزود: دشمن به دنبال از بین بردن منشا صدور تشیع یعنی ایران است و مردم با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت خواهد کرد که بار دیگر در رسیدن به هدف خود ناکام خواهند ماند.


اخبار مرتبط

 • جلسه وزیر ارتباطات با شورای عالی جامعه مدرسین با موضوع فضای مجازی
 • آیت الله نوری همدانی: مبلغان عظمت شخصیت حضرت زهرا را برای جامعه بیان کنند ‌| حقانیت اهل بیت بدون اهانت به مقدسات دیگران تبیین شود
 • عضو اتاق تبلیغ خراسان: هجمه های فکری در حوزه سینما و کتاب جدی و خطرناک است
 • آنچه آیت الله اعرافی در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه قم مطرح کرد
 • عضو هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان:امام خمینی در برابر مصیبت از دست دادن فرزند صبورانه و با استقامت عمل کردند
 • عضو هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان:سیره سیاسی و علمی حضرت زهرا کمتر مورد بررسی قرار گرفته است
 • مبنای زندگی اسلامی، آرامش و مودت میان زن و شوهر است
 • مرکز خدمات حامی و پشتیبان رسالت حوزه است
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + 6 =