غربی ها با ترویج ایران هراسی در پی فروش سلاح های خود به قیمت گزاف هستند

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی گفت: غربی ها ایران هراسی را به کار خود ضمیمه کردند و می گویند باید ترسید که ایران قوی شده است و از این طریق کشورها را تحریک می کنند تا سلاح های خود را بفروشند.

 

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بلای بزرگ دنیای امروز را دورویی و نفاق دانست و گفت: سردمداران دنیا کسانی هستند که ظاهرا می گویند طرفدار حقوق بشر، عدالت، حق و نظم هستیم اما در باطن مخالف بوده و دشمن حقوق بشر هستند و مظلومان را بی بیچارگی می کشانند، غربی ها تنها منافع خود را می بینند و بد بختی ها را برای دیگران می خواهند.

وی افزود: می گویند ائتلافی برای مبارزه با داعش تشکیل دادیم اما خودشان تروریست ها را حمایت می کنند، غربی ها می گویند مخالف ویرانی کشورها هستیم و باید به آبادی کمک کنیم اما خود آن ها عامل ویرانی کشورها هستند، مشکل بزرگ دنیای امروز این دورویی است و حتی اگر دنیا را به نابودی بکشانند این مشکل حل نمی شود.

استادبرجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: باور نمی شود روزی فرهنگ دنیا به اندازه ای بالا باشد که سرمداران از دورویی خارج شوند، این که منتظر ظهور امام زمان(عج) هستیم به این دلیل است که بشریت با پای خود به این سمت نمی رود.

وی ادامه داد: در عصر ما پرده ها کنار رفته و غربی ها چهره خود را نشان دادند، الان در آمد مهم غربی فروختن سلاح های گوناگون حتی سلاح های کشتار جمعی است، چه کسی  به صدام تسلیحات داد؟ می گویند ما به دنبال درآمد خود هستیم و کاری نداریم که این سلاح ها در کجا استفاده می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: غربی ها ایران هراسی را به کار خود ضمیمه کردند و می گویند باید ترسید که ایران قوی شده است و از این طریق کشورها را تحریک می کنند تا سلاح های خود را بفروشند، غرب آهن پاره ها و سلاح های از رده خارج شده را به قیمت های گزاف می فروشند و رمق کشورها را می گیرند.

وی عنوان کرد: امروز عربستان به فلاکت افتاده است چرا که پول های خود را برای گرفتن آهن پاره ها داده است، دشمنان نمی خواهند که جریان یمن، سوریه و عراق تمام شود،  در ظاهر به ابلیس لعنت می کنند و در باطن خود ابلیس و شیطان بزرگ هستند.

این مرجع تقلید همچنین در ابتدای سخنان خود با تبریک میلاد امام جواد(ع)، به روایتی از امام نهم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حضرت می فرمایند گاهی انسان در آشکار ولی و دوست خدا است اما در باطن دشمن خداوند متعال به شمار می رود.

وی اضافه کرد: امیرمؤمنان(ع) نیز فرمودند گاهی انسان در آشکار لعن شیطان می کند اما در باطن رفیق شیطان است، مسأله دوگانگی ظاهر و باطن که از آن به ریا و نفاق تعبیر می شود بلای بزرگی برای اشخاص و جوامع است.

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: این افراد حتی از کسانی که صراحتا اظهار بی دینی می کنند بدتر هستند چون چهره باطنی خود را مخفی می کنند اشخاص را فریب می دهند، مردم از کسی که صراحتا اظهار بی دینی می کند فاصله می گیرند اما گاهی مردم از افراد منافق فریب می خورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت میلاد پرخیر و برکت امیرمؤمنان علی(ع) و روز جمهوری اسلامی بر بزرگداشت این روزها تأکید کرد و اظهار داشت: بیش از ۹۸ درصد از مردم رأی دادند که نظام جمهوری اسلامی حاکم شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به پیش رو بودن ایام اعتکاف ادامه داد: امیدواریم که معتکفان که اکثرا جوانان عزیز هستند موفق باشند و به اهداف و مقاصد خود برسند و موفق باشند.

وی در پایان بر تبعیت عملی از سیره اهل بیت(ع) تأکید کرد و ابراز داشت: باید در عمل به دنبال عمل به دستورات اهل بیت(ع) باشیم نه این که تنها ادعای زبانی داشته باشیم، امیدواریم که شیعیان واقعی امیرمؤمنان باشیم و کشور امیرمؤمنان از آفات و بلایا مصون بماند.


اخبار مرتبط

 • استخدام عقیدتی سیاسی ناجا از بین طلاب و روحانیان
 • تاکید مدیر حوزه خراسان بر تعمیق اندیشه دینی و گفتمان انقلاب در آموزش و پرورش
 • آیت الله جوادی آملی:بداخلاقی و غارتگری فرهنگی غده بدخیم جهان کنونی است
 • آیت الله مکارم شیرازی :نخبگان حوزه شناسایی و حمایت شوند/ توسعه کمی و کیفی حوزه ها در سایه انقلاب
 • رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران: مسؤولان دربرابر مردم سعه‌صدر داشته باشند
 • آیت الله جوادی آملی: اگر مسؤولی بی عرضه باشد خداوند متعال استیفای حقوق ملت را رها نمی کند
 • هجمه به بودجه حوزه آدرس اشتباه دادن به مردم است
 • آیت الله صافی گلپایگانی: مسؤولان به سلامت جامعه اهتمام داشته باشند|تأکید بر خدمت رسانی به محرومان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = 7