کرونا زمینه ای برای توجه بیشتر به نیازمندان و اقشار ضعیف شد

نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه گفت: ضروری است در این ایام که ویروس کرونا بر زندگی همگان تاثیر گذاشته است، اغنیاء دست فقرا را بگیرند و به آنها کمک کنند.

با استمرار شیوع بیماری کرونا و ادامه روند تعطیلی نمازجمعه در مصلای حرم حضرت زینب(س) به دلیل عدم شیوع ویروس، حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در یک گفت و گوی تلویزیونی به بیان چند نکته در رابطه با مسائل مهم روز پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی با اشاره به ایام ولادت حضرت مهدی (عج)، ابراز داشت: مردم جهان امروز به دنبال نجات دهنده و منجی حقیقی هستند که آنها را از این گرفتاری ها و سختی ها نجات دهد.

تولیت مصلای حرم حضرت زینب(س) با اشاره به حدیث امام سجاد (ع) که مردم منتظر در زمان غیبت امام مهدی(عج) را برتر از زمان های دیگر بیان کرده است، تاکید کرد: منتظران واقعی دارای صفاتی هستند که از جمله آن اعتقاد راسخ به امامت حضرت مهدی(عج) است، همچنین باید عاقل باشد، اهل فهم باشد، اهل معرفت باشد و بداند عصر غیبت چه زمانی است و وظیفه منتظر چیست.

وی در تبیین این صفات، ابراز داشت: منتظر واقعی کسی است که بفهمد غیبت حضرت مهدی (عج) دارای حکمت الهی است، پس برنامه زندگی را در راستای آماده سازی خود برای ظهور حضرت بچیند و خود را جهت ظهور آماده کند.

 وی ادامه داد: جامعه منتظر واقعی جامعه زنده است و تمام تلاش خود را می کند تا زمینه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده کند لذا به دنبال احیای قسط و عدل است، لذا رهبر انقلاب در روز ولادت حضرت بر این نکته تاکید فرمودند و بیان داشتند وظیفه بزرگ امام زمان (عج) این است که زمین را پر از عدل و قسط نماید.

نماینده ولی فقیه در سوریه در پایان سخنانش، اظهار داشت: ویروس کرونا جدای از اثرات منفی که بر جوانب مختلف زندگی انسان داشت و هنوز ادامه دارد، ولی باعث شد که منتظران واقعی قلوب خود را با دردمندان یکی کردند و ضروری است اغنیاء دست فقرا را بگیرند و به آنها کمک کنند مخصوصا در این ایام که بسیاری از مردم محتاج کمک و مساعدت هستند.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = 7