آیت‌الله العظمى مکارم: حامیان تروریست‌ها در خون شهدای دمشق شریکند

 IMAGE634950696518281250 در پی شهادت امام جمعه دمشق و جمع کثیری از نمازگزاران، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای این عمل تروریستی را محکوم کردند. 
  در پی شهادت امام جمعه دمشق و جمع کثیری از نمازگزاران، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای این عمل تروریستی را محکوم کردند.

متن بیانیه معظم‌له که در اختیار خبرگزاری حوزه قرار گرفته بدین شرح است:

روز جمعه دوم فروردین در خانه خدا مسجد جامع دمشق جنایت وحشتناکى رخ داد که در نوع خود کم‌نظیر یا بى‌نظیر بود، جنایتى که روى حامیان تروریست‌هاى سوریه را بیش از پیش سیاه کرد.

امام جمعه محترم مسجد جامع دمشق که از مُفتیان معروف اهل سنت در آن کشور بود به اتفاق پنجاه نفر از نمازگزاران اهل سنت با مواد منفجره تروریست‌ها شهید و یکصد نفر دیگر مجروح شدند و خانه خدا را از خون بى‌گناهان رنگین ساختند و برگ سیاه دیگرى بر پرونده سیاه حامیان تروریست‌ها افزودند.

این جنایت عجیب نشان داد که براى تروریست‌ها شیعه و سنى، امام جمعه و غیر امام جمعه، خانه خدا و غیر آن تفاوتى نمى‌کند چرا که نه خبرى از اسلام دارند نه از بشریت و انسانیت.

به یقین دولت‌مردان ترکیه و سعودى و قطر و همچنین سردمداران اتحادیه عرب که با آمریکا و اسرائیل در جریان سوریه همصدا شده‌اند در این خون‌هاى پاک شریک و سهیم‌اند و امروز و فرداى قیامت ـ اگر به قیامتى اعتقاد داشته باشند ـ باید پاسخگوى آن باشند و اگر سندى جز همین یک سند براى دروغ‌گویى حامیان تروریست‌ها نسبت به جریان سوریه در دست نباشد کافى است. آیا باز هم مجامع بین‌المللى سکوت خواهند کرد؟

ما ضمن محکوم کردن شدید این جنایت بى‌سابقه از مجامع بین‌المللى مى‌خواهیم سکوت خود را بشکنند و به صورت فعال در این جریان وارد شوند و از مسلمانان غافلى که با دروغ‌هاى رسانه‌هاى مختلف گرفتار اشتباه در ماجراى سوریه شده‌اند مى‌خواهیم که از خواب غفلت بیدار شوند و راضى نشوند بیش از این مسلمانان به دست عاملان کفر که نام اسلام بر خود گذارده‌اند به قتل برسند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = 8