توصیه‌های مهم آیت‌الله صافی به دولت جدید در دیدار وزیر اطلاعات؛

آیت الله صافی گلپایگانی

لزوم اتخاذ تصمیمات مدبرانه و توأم با عزت و مصلحت نظام در عرصه جهانی 
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار وزیر اطلاعات توصیه های مهمی به دولت جدید ارائه و دولتمردان را به تصمیمات مدبّرانه و توأم با حفظ عزّت و مصلحت نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌ جهانی توصیه کرد.به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الإسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات صبح امروز پنجشنبه با حضور در محل سکونت حضرت آیت الله صافی در مشهد مقدس، با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با ابراز خرسندی از انتخاب وی و دیگر وزرا و شروع به کار دولت جدید، مطالب مهمی را پیرامون مسائل منطقه و جهان اسلام بیان کرد.

این مرجع تقلید به وضعیت حساس جهان اسلام در شرایط کنونی به خصوص کشورهای مصر، سوریه و دیگر کشورهای همسایه اشاره و دولت جدید را به تصمیمات مدبّرانه و توأم با حفظ عزّت و مصلحت نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌ جهانی توصیه کرد.

برقراری ارتباط صحیح و همراه با حفظ منافع نظام با دیگر کشورها امتیازی برای ایران است
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی برقراری ارتباط صحیح و همراه با حفظ منافع با کشورهای اسلامی و تأثیر گذار در معادلات جهانی را امتیازی برای کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که این اتفاق در دولت جدید روی دهد.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه اسلام، دین رحمت و مهربانی است، از دولتمردان خواست تا مردم و جهانیان را بیش از گذشته به دین مبین اسلام خوش‌بین نموده و راه ترقی و رشد را در تمام عرصه‌های علمی هموار سازند.

دولتمردان قدر اعتماد مردم را بدانند

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به روحیه‌ نشاط و امیدی که بعد از روی کار آمدن دولت جدید در جامعه به وجود آمده است اشاره کرد و اظهار داشت: قدر اعتماد مردم را بدانید و امّیدواریم که ان شاء الله این روحیه‌ی نشاط همواره باقی بماند.

این مرجع تقلید به مشکلات و سختی‌هایی که در پیش‌روی دولت جدید قرار دارد اشاره کرد و گفت: مردم مشکلات شما را درک می‌کنند و امیدوارند که مشکلاتی که از سوء تدبیر دولت‌ گذشته برجای مانده است و بداخلاقی‌هایی که در جامعه انتشار یافته، و همچنین مشکلات معیشتی مردم، با تدبیر صحیح و درایت کامل رئیس جمهور و وزرای ایشان مرتفع شده و موجبات امیدواری و خرسندی مردم شریف ایران را فراهم آورد.

وی در پایان بیان کرد: البته لازم است که در تمام این امور به خداوند متعال توکل نمایید و از حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء استمداد بطلبید و ان شاء الله بتوانید قلب مقدس آن وجود نازنین را با اعمال و رفتار خود خوشنود نمایید. ما هم مشکلات شما را درک نموده و برای رفع آنها و موفقیت شما دعا می‌کنیم.

حجت الاسلام سید محمود علوی در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این وزارتخانه خدمت این مرجع تقلید ارائه کرد.

لازم به ذکر است که ادامه‌ این دیدار به صورت محرمانه برگزار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 5 =