بی عرضگی مسئولان مردم را از مسیر اصلی خارج می‌کند

IMAGE633933768234022500
حضرت آیت‌الله جوادی آملی در دیدار رییس کل بانک مرکزی با تأکید بر این‌که اختلاس و بی عرضگی مدیران مردم را از مسیر اصلی خارج می‌کند، ابراز کرد:‌ مردم اگر عمل درست ببینند در مسیر دین باقی می‌مانند.

 حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی ‌آملی در دیدار رییس کل بانک مرکزی،‌ با اشاره به تفکر امام خمینی(ره) درباره لباس روحانیت، ‌گفت: لباس روحانیت از منظر امام خمینی یک خیمه است و همه باید زیر چتر آن جمع شوند.

وی ادامه داد:‌ خیمه لباس روحانیت نیازمند دو ستون دین و باور مردم است و امام خمینی این دو ستون را از دین اسلام استخراج کردند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه ادامه داد: امام خمینی(ره) به مردم ثابت کرد که خیمه دین به همه مردم اختصاص دارد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر توجه به مسأله اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد:‌ در فرهنگ اسلامی ثروت و دارایی ستون یک جامعه است.

استاد برجسته تفسیر با بیان این‌که ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است،‌ گفت: این چنین ملتی اهل مبارزه و مقاومت نیست و ملتی که جیبش خالی باشد اهل سازش است.

وی مشکلات اقتصادی را سبب تسری به دیگر بخش‌های جامعه دانست و افزود:‌ باید برای مسأله اقتصاد کشور برنامه ریزی کرد و بدون شعار تنها به فکر استقلال کشور باشیم.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در ادامه انقلاب اسلامی را نیازمند حضور مستمر مردم خواند و گفت:‌ امام خمینی با کمک مردم و حضور در صحنه آنها توانست انقلاب را به پیروزی برساند و امروز نیز این حضور قابل مشاهده است.

استاد برجسته تفسیر قرآن با اشاره به ویژگی‌های امام خمینی(ره)، بیان کرد: امام خمینی یک انسان معمولی نبود و با اقدامات خود مردم را از زمین به آسمان برد.

وی بر ضرورت توجه به صداقت در انجام امور تأکید کرد و گفت: باید همیشه با مردم به صداقت رفتار شود چون مردم از فطرت درستی برخوردار بوده و در مسیر دین حرکت می‌کنند.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با تأکید بر این‌که اختلاس و بی عرضگی مدیران مردم را از مسیر اصلی خارج می‌کند، ابراز کرد:‌ مردم اگر عمل درست ببینند در مسیر دین باقی می‌مانند.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی بر ضرورت توجه به فرهنگ و اقتصاد در جامعه تأکید کرد و گفت:‌ یکی از نیازهای اصلی ما این است که در جامعه به فرهنگ و اقتصاد توجه جدی شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = 5