نمایشگاه «مؤلفه‌های شهر اسلامی» در مشهد برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در مشهد گفت: در آبان امسال نمایشگاهی با عنوان «مؤلفه‌های شهر اسلامی» در حوزه نظری شهر اسلامی در مشهد برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی در گفتگو با تسنیم، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های شورای شهر مشهد، مربوط به مؤلفه‌های شهر اسلامی است؛ بنابراین به‌دلیل نبود سابقه در اسناد بالادستی، کارگروهی در زمینه مطالعه در این امر ایجاد شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: مطالعات و تحقیقات این کارگروه در عرصه‌های مختلف مانند معماری و شهرسازی اسلامی بوده، اما این کارگروه هنوز به نتایج مطلوبی دست نیافته است.وی با بیان اینکه در آبان‌ امسال نمایشگاهی با عنوان مؤلفه‌های شهر اسلامی در حوزه نظری شهر اسلامی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در فرمایش‌های مقام‌معظم رهبری، شش معیار و ملاک برای شهر اسلامی تعریف شده و درحال حاضر این اهداف در حوزه عملیاتی قرار گرفته است.

اخلاقی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب درباره پرداختن به بحث نشاط و شادابی و سرزندگی در شهر اسلامی تأکید بسیاری کرده‌اند که در حوزه عملیاتی این فرمایش‌ها، بحث استقبال از بهار و مراسم‌ مذهبی را اجرا کردیم و بخشی از آسیب‌های ایجادشده در بحث مدیریت شهر اسلامی در بودجه امسال جبران شده است.
وی با اشاره به بخشی از این آسیب‌ها افزود: به‌عنوان مثال سرانه فضای سبز در یک منطقه شهر ٢٠‌برابر منطقه دیگر است، در‌حالی‌که باید توزیع خدمات متناسب باشد.
رئیس شورای شهر مشهد در بحث معرفی ظرفیت‌های مشهد تأکید کرد: وجود بارگاه ملکوتی امام رضا‌(ع) و حوزه علمیه و دانشگاه، سه ویژگی مهم پایتخت معنوی ایران است که به یمن وجود پربرکت ثامن‌الحجج‌(ع) ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی فراوانی در مشهد وجود دارد که این شهر را در مقایسه با سایر مناطق ممتاز
می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: کمیسیون شورا فرایند سرمایه‌گذاری در مشهد را مشخص کرده است که ان‌شاءا… در جلسه آینده در صحن علنی به تصویب می‌رسد و اگر این طرح به تصویب اعضا برسد، سرمایه‌گذار با شفافیت سرمایه‌گذاری در این امر بهره‌مند می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: سال گذشته شاهد ورود بیش از ١٠٠‌ملیت مختلف به ایران بودیم و برای کم‌کردن آسیب‌های مدیریت شهری، طرحی با عنوان زیارت گروهی در دستور کار قرار گرفته است.
وی درباره برنامه‌های کمیسیون اجتماعی شورای شهر مشهد اظهار داشت: در حوزه اعتیاد با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره بهزیستی و نیروهای انتظامی و در حوزه طلاق با همکاری ستاد پیشگیری از وقوع جرم، مشکلات این حوزه‌ها را پیگیری و دنبال می‌کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + 8 =