فرمایشات رهبر انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پر از رمز و کلید واژه بود/ بزرگ ترین تهدید متوجه انقلاب خطر فرهنگی است

 آیت الله مصباح یزدی
آیت ‏الله مصباح یزدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه، این فرمایشات را پر از رمز و کلید واژه و بسیار جامع دانست و تاکید کرد چنانچه این رموز و و کلید واژه ها کشف و در آن تدبر و تامل شود این سخنرانی برای یک عمر کافی خواهد بود.

اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عصر امروز با آیت‏الله محمد تقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در این مؤسسه دیدار کردند.

 در این دیدار آیت ‏الله مصباح یزدی با اشاره به جایگاه وسیع و پر نعمت ولی فقیه گفت: یکی از نعماتی که خداوند به طور اختصاصی به جامعه و مردم ما بخشیده است وجود مبارک رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری راه نفوذ فرهنگی دشمن به کشور خاطر نشان کرد: دشمنی از دشمن انتظار می‏رود و کار دشمن همیشه دشمنی بوده و خواهد بود و غیر از این نیز نباید انتظار داشت.

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به آیه‏ای از قرآن کریم ابراز داشت: خداوند متعال در قرآن شیاطین را به انس و جن تقسیم می‏کند؛ بنابراین مصادیقی نیز برای آن باید باشد و مصداق بارز شیطان انس دشمنان جمهوری اسلامی هستند و حکمت وجود شیطان نیز دارا بودن زمینه انتخاب برای انسان است که مشخصه مهم انسان بودن است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انقلاب اسلامی ایران را حادثه‏ای عظیم در طول تاریخ کشور توصیف کرد و ابراز داشت: این‏که اکثر قریب به اتفاق یک جامعه پابرهنه با رهبری عالم ترین روحانی عصر خود علیه ظالمان و طاغوت زمان قیام کردند اتفاقی بسیار قابل تأمل و پربرکتی است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بعد از مستحکم کردن پایه‏های خود در مرزهای جغرافیایی خویش شروع به انتشار این تفکر در منطقه و جهان کرد که دو قطب ابر قدرت جهان را به اتحاد با دشمنی با خود واداشت اما بعد از فروپاشی نظام کمونیستی تنها دشمن استکبار و لیبرالیزم انقلاب اسلامی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آنها از هر مسأله‏ کوچک و بزرگی استفاده کردند تا انقلاب اسلامی را نابود و یا منحرف کنند اما موفق نشدند تا اینکه به این نتیجه رسیدند که ریشه این همه پایداری و استحکام مردم ایران ایمان آنها است به همین سبب تمام توان خود را برای از بین بردن ایمان مردم انقلابی ایران به کار گرفتند.

آیت‏ الله مصباح یزدی با اشاره به داستان عمر سعد و انتخاب حکومت ری به جای کشتن امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: دشمنان در طی این تلاش خود به این نتیجه رسیدند که عده‏ای از انقلابیون در ایران وجود دارند که ایمان راسخی به انقلاب اسلامی ندارند و یا اینکه حب جاه و مقام و یا منافع آنها در انقلاب و پیروز ماندن آن به خطر خواهد افتاد.

وی افزود: دشمن برای هر صنفی نقشه‏ای متناسب با آن را طراحی می‏کند و راه نفوذ فرهنگی خود را هموار می‏کند، عده‏ای را با ورود خودروهای خارجی به کشور، عدهای را با بازگشایی سفارت خانه‏ها و عدهای را با وعده به قدرت رسیدن فریب می‏دهد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به زندگی زاهدانه امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) بسیسار زاهدانه زندگی می‏کردند و غذای آنچنانی در منزل شان نبود؛ ایشان ماهی ۴۵ تومان شهریه از آیت‏الله بروجردی می‏گرفتند و با همان زندگی خود را اداره می‏کردند.

آیت ‏الله مصباح یزدی با اشاره به جریان اخوان المسلمین مصر و مبارزان افغان، خاطرنشان کرد: اگر تاریخ مبارزات افغان‏ها را بخوانید می‏بینید که مبارزات مردم ایران در مقابل مبارزات آنها بسیار ناچیز است اما عدم وجود رهبری مانند امام خمینی(ره) در بین آنها سبب شد که هیچ گاه رنگ پیروزی را نبینند.

وی ادامه داد: اخوان‏المسلمین نیز قبل از انقلاب اسلامی ایران مبارزات خود را تحت عنوان اسلام آغاز کردند اما نبودن یک ولی فقیه در بین آنها نابودی همیشگی آنها را رقم زد.

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) ضمن هشدار نسبت به نقشه ها و فعالیت دشمنان و بدخواهان برای تضعیف ولایت فقیه، تصریح کرد: امروز مهم‏ترین نیاز جامعه وحدت و همدلی است که البته محور آن و محور دیگر فعالیت های اجتماعی ولی فقیه است و اگر ولی فقیه محور وحدت نباشد وحدت بی‏فایده خواهد بود و هرکس خود را محور وحدت معرفی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: وحدت این نیست که یک نفر بگوید شما تابع من باشید و هر چه گفتم همان نیز اجرایی شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود ابراز داشت: سخنرانی دیروز رهبر معظم انقلاب انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پر از رمز و کلید واژه بود که اگر این رموز و و کلید واژه ها کشف شود خواهید دید که این سخنرانی برای یک عمر کافی خواهد بود.

آیت الله مصباح یزدی بزرگ ترین خطر متوجه انقلاب اسلامی را خطر فرهنگی و فکری دانست و با یادآوری هشدارهای صریح رهبری در این باره، بیان داشت: همیشه باید چشم و گوش ما متوجه سخن رهبری باشد، اگر به تعابیری که ایشان به کار می برند دقت کنیم خواهیم فهمید اشکال کجاست؟ ایشان دیگر باید به چه لسانی بگویند اشکال کار ما کجاست؟ ما معتقدیم مخاطب فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در وهله نخست فرهنگیان هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 9