مجلس با تقویت ارتباط خود با علما درصدد حل سریع مشکلات فرهنگی و اقتصادی باشد

آیت الله صافی گلپایگانی
حضرت آیت الله صافی گفت: مردم از مجلس شورای اسلامی انتظار دارند که با تقویت ارتباط با علما و استفاده از نظرات بزرگان دین، به سمت حل سریع و اساسی مشکلات فرهنگی و اقتصادی مردم پیش بروند.

حضرت آیت الله صافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از فعالیت‌های تبلیغی حجت‌الاسلام مبلغی، هدف اصلی در فعالیت‌ها را اعتلای کلمه اسلام دانسته و گفت: الحمدلله فعالیت‌های تبلیغی زیادی در این زمینه‌ها انجام می‌شود و مخصوصاً در رابطه با ادیان و مذاهب و فرق دیگر؛ و امثال حضرتعالی توفیقات بسیار خوبی داشته‌اید. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که هدف، اعتلای کلمه اسلام است و این‌که باید معارف ناب دین عزیز را به دیگران برسانیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به لزوم حُسن سلیقه در روابط با دیگران افزود: حوزه های علمیه و دانشگاه های ما باید با مجامع علمی جهان ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و از فرصت پیش آمده برای معرفی تعالیم اسلام استفاده کنند. یکی از ویژگی‌هایی که باید در اشخاص فعال در این زمینه باشد، حُسن سلیقه است. متأسفانه در بعض موارد دیده می‌شود به خاطر عدم وجود این ویژگی، نتیجه عکس در روابط پدید می‌آید.
وی در ادامه این دیدار،اظهار داشت: مردم از مجلس شورای اسلامی انتظار دارند که با تقویت ارتباط با علما و استفاده از نظرات بزرگان دین، به سمت حل سریع و اساسی مشکلات فرهنگی و اقتصادی مردم پیش بروند. یکی از امور مهمی که باید مجلس آن را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار بدهد همین ارتباط با اندیشمندان اسلامی و حوزه علمیه است که اگر بخواهیم مجلسی اسلامی داشته باشیم، باید از نظرات عالمان دین و دانشمندان بزرگ حوزه نهایت استفاده بشود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین مبلغی در ابتدای این دیدار گزارش مفصلی از سفر خود به اسپانیا و لبنان و نتایج آن ارائه کرد.

وی ضمن درخواست از حضرت آیت الله صافی جهت اجازه طبع و نشر آثار وی در کشورهایی نظیر لبنان؛ از شور و اشتیاق و درخواست مجدد ملاقات توسط ریاست دانشگاه بزرگ الزیتونه ‌تونس دکتر هشام قریسه که چندی قبل در سفر به ایران با این مرجع تقلید دیدار داشت، خبر داد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = 10