از انتشار کتاب های مغایر با مبانی اسلام جلوگیری شود/ انتظار بیشتری از وزیر ارشاد داریم

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم
 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفت: وزارت ارشاد یکی از وزارت‌خانه‌های بسیار مهمی است که باید این امر را دنبال کند و همه همت خود را این قرار دهد که فعالیت‌های آن وزارت‌خانه، مطابق با اسلام و احکام قرآن باشد.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار علی جنتی وزیر ارشاد در توصیه‌هایی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کار فرهنگی بسیار مشکل و با اهمیت است و همه نهادهای کشور باید در این امر مهم و عظیم شرکت داشته باشند و هدف واقعی و نهایی هم باید این باشد که اصول و ارزش‌های اسلامی حفظ شود.

وی افزود: وزارت ارشاد هم یکی از وزارت‌خانه‌های بسیار مهمی است که باید این امر را دنبال کند و همه همت خود را این قرار دهد که فعالیت‌های آن وزارت‌خانه، مطابق با اسلام و احکام قرآن بوده باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد، اظهار داشت: اگر فرهنگ و تربیت‌های زیر بنایی آن طوری که باید و شاید بر روی پایه صحیح و مستقیم بنا نشده باشد، جامعه مواجه با فساد و بی‌بند و باری می‌شود.

وی  در بخش دیگری از بیانات خود  ابراز داشت: بنده از شخص جنابعالی که در یک خانواده محترم روحانی بوده‌اید و سوابق خوبی داشته‌اید، توقع زیاد دارم و همچنین مردم هم متوقع هستند که شما با مدیریت و درایت صحیح ان‌شاء الله بتوانید فرهنگ سازنده و حیات‌بخش اسلام را در این فرصتی که نصیبتان شده در جامعه ترویج کنید.

حضرت آیت الله صافی در ادامه با اشاره به کتاب‌هایی که در کشور چاپ می‌شود، خاطرنشان کرد: کتاب‌ها باید توسط کارشناسان دینی و مذهبی نظارت شود، و کتاب‌هایی که بر خلاف اصول و مبانی اسلام هست منتشر نگردد.

وی خاطرنشان کرد: رشته‌های مختلفی که در وزارت ارشاد است از جمله ترویج قرآن و نشر و طبع کتاب‌های مذهبی، همه باید با نظارت صحیح جلو برود و شما هم که خودتان الحمدلله این مطالب را خوب متوجه می‌شوید، در تأیید و تشویق انسان‌های مخلص و مؤلفان متعهد اهتمام کنید.

این مرجع تقلید در پایان دیدار، ضمن دعا برای موفقیت وزیر ارشاد در نشر احکام و مبانی اسلام، اضافه کرد: کاری بکنید که همیشه امام زمان)عج) را خوشحال کنید و بدانید آن حضرت بر همه امور اشراف دارند و باید قلب مقدس ایشان را از کارهای خودمان خشنود کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 4 =