حساب اهل سنت از وهابیت جداست/ لزوم مبارزه همه جانبه برای مقابله با اندیشه های تکفیری

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خواستار مبارزه همه جانبه برای مقابله با اندیشه های تکفیری شد و وظیفه حوزه های علمیه و علمای دین را در این راستا رسالت فکری و فرهنگی ارزیابی کرد.

خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در مراسم رونمایی از پایگاه تخصصی نقد وهابیت وابسته به مؤسسه دارالاعلام لمدرسه اهل البیت(ع) با تقدیر از فعالیت های این مؤسسه، از تمام افرادی که در این مسیر تلاش کردند سپاسگزاری کرد.

وی با بیان این که وهابیون بزرگ ترین بلا و خطر برای جهان اسلام هستند، گفت: داعش و النصره و دیگر گروه های تکفیری مولود و ثمره شوم این شجره خبیثه هستند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: کسانی که تاریخچه وهابیت و عقایدشان را مطالعه کنند می بینند که چنین روزهایی قابل پیش بینی بود که یک و یا چند گروه علاوه بر انحراف در عقاید، وارد عمل شوند و در ممالک اسلامی دریای خون به راه بیندازند و ممالک اسلامی را ویران کنند.

وی یادآورشد: برخی جریان وهابیت را با خوارج تشبیه می کنند، در حالی که اینها قابل قیاس نیستند، به عقیده ما خطری که وهابیت برای اسلام دارند به مراتب بیش از خطری است که برای مسلمانان دارند.

حضرت آیت االله مکارم شیرازی اضافه کرد: اینها اسلام را دینی خشن به دنیا معرفی می کنند و ابزاری به دست اسلام ستیزان در دنیا داده و خواهند داد.

وی ادامه داد: امروز دنیا آمادگی پذیرش اسلام را دارد، اما این جمعیت خبیث و شوم سد راه هستند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که نباید در برابر چنین گروه های منحرفی حالت انفعالی به خود بگیریم، بلکه باید به افکار ضد انسانی و ضد اسلامی شان هجوم ببریم، گفت: اینها واقعا از اسلام بیگانه و دور هستند و باید این مهم را برای جهانیان تبیین کنیم.

وی حساب اهل سنت را از وهابیت جدا دانست و تصریح کرد: وهابی ها گروهی بدعت گذار در دین هستند و تبدیل به ابزار دست مخالفان اسلام شده اند.

این مرجع تقلید بیان کرد: اهل اطلاع می دانند آنقدر کتبی که اهل سنت بر علیه وهابیت منتشر کرده اند به مراتب بیش از کتب و آثاری است که پیروان مکتب اهل بیت(ع) در نقد و رد وهابیت نوشته اند.

وی تاکید کرد: باید در این مبارزه اهل سنت را نیز دخالت دهیم و با تمام توان در مقابل این خطری که اساس اسلام را تهدید می کند بایستیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی مبارزه با وهابیت و سلفی ها را در سه جبهه نظامی، سیاسی و فکری و فرهنگی تقسیم بندی و تاکید کرد: آنچه وظیفه علمای دین و حوزه های علمیه است، مبارزه فکری و فرهنگی است و ما باید اثبات کنیم اینها عوامل بیگانه و افکارشان ضد اسلام است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = 10