جامعه بشری نیازمند نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت است/ تأکید بر بزرگداشت نهم ربیع

حضرت آ‌یت الله صافی تأکید کرد: آنچه که در این شرایط و اوضاع، مورد نیاز و حاجت فراوان جامعه اسلامی بلکه جامعه بشریت است، اشاعه و نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت است؛ هر چه جامعه اسلامی ما با این فرهنگ بیشتر آشنا شود، گرفتاری‌ها و مشکلات بیشتر برطرف می‌شود.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای ستاد مرکزی مؤسسات و مراکز مهدوی، و ستاد بزرگداشت روز نهم ربیع الأول،با تقدیر و تشکر از اعضای این ستاد و همه کسانی که در امر مقدس مهدویت خدمت می کنند، گفت: آنچه که در این شرایط و اوضاع، مورد نیاز و حاجت فراوان جامعه اسلامی بلکه جامعه بشریت است، اشاعه و نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت است. هر چه جامعه اسلامی ما با این فرهنگ بیشتر آشنا شود، گرفتاری‌ها، و مشکلات بیشتر برطرف می‌شود.

وی با اشاره به لزوم تربیت کارشناسان متخصص در این حوزه افزود: باید حوزه‌های علمیه راجع به هر یک از اهل بیت (ع) متخصصانی تربیت کند که بتوانند در آن زمینه، پاسخگوی همه نیازها باشند. شما ببینید اگر کسی امام سجاد (ع) و صحیفه اولی تا رابعه ایشان را بشناسد، همه چیز دارد، یا ائمه دیگر (ع) و مخصوصاً در این عصر که امام حیّ ما حضرت حجه بن الحسن العسکری (ارواح العالمین له الفداء) هستند باید برای معرّفی آن حضرت و معارف نورانی مهدوی بیشتر تلاش نماییم.

این مرجع تقلید با قرائت برخی اشعار درباره امام زمان (عج) اظهار داشت: از آغاز عصر غیبت تاکنون، همه بزرگان، نویسندگان، خطبا، و شعرا، در اشتیاق و اظهار ارادت به آن حضرت، سعی و اهتمام نموده‌اند. اشعار درباره آن حضرت، انسان را زنده می‌کند و به جامعه نشاط می‌دهد.

حضرت آیت الله صافی با اشاره به اینکه در تمام کارها و توفیقاتی که شیعیان دارند، عنایات وجود مبارک آن حضرت مشاهده می‌شود، ابراز داشت: در همه اقدامات و توفیقاتی که نصیب انسان می‌شود، به وضوح، عنایات ویژه آن حضرت دیده می‌َشود. وجود مبارک ایشان، به همه عنایت دارند و توجه می‌فرمایند، لذا توصیه به نوشتن عریضه خدمت آن حضرت شده است. یک وقتی مرحوم آقای والد ما، کسالت شدیدی داشتند. به توصیه والده اینجانب، عریضه‌ای به خدمت آن حضرت می‌نویسند و در چاهی می‌اندازند که به مجرد این کار، آن کسالت رفع شده، و تا آخر عمر مبتلای به آن نمی‌شوند. غرض اینکه عنایات حضرت حجه بن الحسن (عج) به شیعیان دائمی و همیشگی است، و هر چه داریم، از برکت آن وجود شریف است.

وی بخش دیگری از سخنان خود را به گرامیداشت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) اختصاص داد و بیان داشت: این روز از ایام الله و روز بسیار بزرگی است. برنامه این روز، باید با عظمت بسیار و شکوه فراوان انجام شود تا مردم با این روز مقدّس، و امر مبارک آشنا شوند. ملت شریف ایران و تمام شیعیان جهان افتخار دارند که چنین روز بزرگی را جشن گرفته، و آن را عزیز و گرامی می‌دارند.
این مرجع تقلید در پایان این دیدار، ضمن مسألت توفیق بیشتر برای حاضران در جلسه از خداوند متعال، ادامه داد: هر اقدامی که در جهت معرفی اهل بیت (ع) و آثار و معارف آن بزرگواران انجام می‌دهید، اول شخصی که خوشحال می‌شوند، وجود مبارک آن حضرت می‌باشند. پس قدر خودتان را بدانید، و با تمام توان، در تبلیغ و ترویج معارف نورانی مهدویت تلاش نمایید.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، گزارشی از فعالیت‌های مراکز مهدوی و برنامه‌های بزرگداشت روز نهم ربیع الأول آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) ارائه داد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = 11