آیت الله جوادی آملی: اموال مردم به سمت تولید هدایت شود | مشکلات کشور قابل حل است

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که اموال مردم باید به سمت تولید هدایت شود، گفت: تا زمانی که ثروت‌های مردم در ساختمان‌های خالی محبوس می‌شود، شاهد تولید نخواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار شهردار قم با اشاره به لزوم داشتن صبغه دینی در زندگی اظهار کرد: باید همه کارهایمان در زندگی صبغه دینی داشته باشد، باید بدانیم اگر به بیت المال دست درازی کردیم، این غده بدخیم است که آبروی ما را می‌برد.

وی ادامه داد: آبرو برخلاف خون متعلق به انسان نیست، اگر کسی کشته شود، اولیای دم او می‌توانند رضایت بدهند و قاتل اعدام نشود، اما در صورت تجاوز به عنف به یک زن، متجاوز اعدام می‌شود، چون آبرو و عفت یک زن برای خدا است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: خداوند انسان را آزاد خلق کرده، اما به او اجازه نداده است که آبروی خودش را از بین ببرد، انسان مالک آبروی خود نیست، بلکه مالک آن خدا است.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به برنامه ریزی در ورود به پروژه‌های عمرانی اظهار کرد: اگر بودجه برای پروژه ای نیست، نباید وارد آن شویم.

وی ادامه داد: ممکن نیست که کسی قدمی برای خدا بردارد، اما خداوند چند برابر به او اجر ندهد، فیض خدا روان است، اقدامات شهرداری قم در احداث تقاطع‌های غیر هم سطح در بلوار عمار یاسر و بلوار جمهوری قابل تقدیر است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: چندین سال است که صحبت از اقتصاد مقاومتی در جامعه است، اکثر قریب به اتفاق ساختمان‌های چند طبقه در شب، خاموش هستند، یعنی بخش زیادی از اموال مردم در ساختمان‌های خالی حبس شده، این به معنی عدم ورود اموال مردم به بخش تولید است.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ضرورت تقویت بخش تولید اظهار کرد: تا زمانی که ثروت‌های مردم در ساختمان‌های خالی محبوس می‌شود، شاهد تولید نخواهیم بود، باید اموال مردم به سمت بخش تولید هدایت شود.

وی ادامه داد: فضای مجازی یک فضای حقیقی است و از طریق این فضا می‌توان پیام‌های زیادی را ارسال و دریافت کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: اختلاس و حقوق نجومی دست درازی به بیت المال است که آبروی فرد مختلف را می‌برد، با کسب کاذب نمی‌توان شهر قم را اداره کرد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ویژگی‌های شهر قم اظهار کرد: شهر قم یک شهر کویری است و بهترین فرش ابریشمی در این شهر تولید می‌شود، با پرداختن به هنر بافت فرش در شهر قم می‌توان اشتغال ایجاد کرد، بسیاری از افراد با این هنر در شهر قم آبرومندانه زندگی می‌کردند، معادلی برای فرش قم در شهرهای دیگر وجود ندارد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی شهر قم را یک شهر کویری دانست و تصریح کرد: با این وجود مردم این شهر پشتکار زیادی در کار دارند.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برده بودیم و کار فروش نفت و درآمد آن در اختیار دربار بود، کشورمان پس از پیروزی انقلاب به عظمت رسید، آزادی و استقلال را با انقلاب اسلامی به وجود آوردیم و از زمین به آسمان رسیدیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات کشور قابل حل است و باید بودجه کشور به بخش تولید هدایت و از این بخش عوارض دریافت شود.






دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = 16