مصمم هستیم با فساد در هرکجا که باشد مبارزه کنیم

رییس قوه قضاییه گفت: پرچم مبارزه با فساد در دستان رهبر انقلاب است و ما به عنوان سربازان ایشان و سربازان این نظام، مبارزه مجدانه با فساد را دنبال می کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان استان آذربایجان غربی، کمک های مومنانه مردم نسبت به اقشار ضعیف و کم درآمد در دوران شیوع کرونا قابل تقدیر دانست و گفت: کمک های مومنانه جلوه ای از توجه مردم  در کشور ما به همنوعان خود است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به دشمنی های دشمنان علیه مردم و نظام اسلامی ایران گفت: شرارت دشمنان و عناصر ضدانقلاب و گروههای مزدور علیه مردم ما به این سبب است که آنها نمی خواهند دین در جامعه ما جریان داشته باشد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه نظام اسلامی با هیچگونه فقر و فساد و تبعیضی سازگاری ندارد، در خصوص مقوله روشنفکری گفت: روشنفکری آن نیست که جامعه ما را به سمت فرهنگ غربی هدایت کند بلکه روشنفکری به معنای دیده‌بانی و پیشگیری از وقوع ناهنجاری و مشکلات است.

رییس دستگاه قضا با تاکید بر این نکته که هاضمه نظام اسلامی فسادناپذیر است، تصریح کرد: سازمان ها و ادارات ما باید جلوه کارآمدی و گره گشایی از زندگی مردم باشند و چنانچه این سازمان ها خود گرفتار فساد شوند، در کار مردم گره خواهند انداخت و بدین ترتیب برای آنها مشکل مضاعف ایجاد می شود.

آیت الله رئیسی افزود: همه دستگاه ها و سازمان ها باید نسبت به سلامت اداری حساس باشند و بدانند که کوچکترین ناسلامتی در یک مجموعه به کل سازمان آسیب می رساند.

رییس قوه قضاییه با اثرگذار دانستن نقش آفرینی مردم در حوزه های مختلف گفت: در بحث پیشگیری از وقوع جرم نیز حضور و نقش مردم و سازمان های مردم نهاد بسیار تعیین کننده است.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما به عنوان سرباز نظام، مصمم هستیم که با فساد در هرکجا که باشد مبارزه کنیم و اجازه ندهیم فساد در هیچ کجای نظام اداری لانه کند، گفت: پرچم مبارزه با فساد در دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ما به عنوان سربازان ایشان و سربازان این نظام، مبارزه مجدانه با فساد را دنبال می کنیم.

ییس قوه قضاییه با اشاره به موضوع اخلال در روند تولید آن دسته از کارخانه هایی که در تملک بانک ها قرار گرفته اند، گفت: به هیچ عنوان بانکی اجازه ندارد پس از تملک یک واحد تولیدی، موجبات تعطیلی آن را فراهم آورد و ما با جدیت موضوع کارخانه هایی را که پس از تملک از سوی بانک ها تعطیل شده اند دنبال می کنیم.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم رونق تولید به خصوص در حوزه کشاورزی در استان آذربایجان غربی تاکید کرد و گفت: باید شرایط برای رونق هرچه بیشتر کشاورزی در استان آذربایجان غربی فراهم شود و این استان به قطب کشاورزی در کشور تبدیل شود؛ همچنین باید در زنجیزه تولید، تامین و توزیع تا مصرف محصولات کشاورزی، دست دلالان قطع شود.

رییس دستگاه قضا همچنین توسعه اقتصادی را در پرتو امنیت اقتصادی دانست و گفت: امنیت اقتصادی مرهون مبارزه با فساد اقتصادی است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر این نکته که وجود فساد در بخش های اقتصادی، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را مردّد و دلسرد می کند، گفت: توسعه اقتصادی از طریق ایجاد امنیت اقتصادی محقق می شود و در سوی مقابل نیز هرگونه رانت خواری و فساد، سرمایه گذاران را در سرمایه گذاری خود دچار تردید می کند.

رییس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: سرمایه عظیم ایران اسلامی «مردم» هستند و با وجود این مردم دشمنان نخواهند توانست اهداف شوم خود علیه ملت ایران را محقق کنند.

مدیریت تحول خواه قوه قضاییه بارقه های امید را در میان مردم ایجاد کرده است

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی طی سخنانی با بیان اینکه مدیریت تحول خواه قوه قضاییه بارقه های امید را در میان مردم ایجاد کرده است، گفت: امیدواریم این بارقه های امید که افزایش اعتماد مردم به نظام را در پی دارد روز به روز بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به امنیت و آرامش مثال زدنی در جای‌جای این استان گفت: بصیرت علمای اهل سنت و تشیع  آذربایجان غربی، موجب آرامش مثال زدنی در سرتاسر این استان شده است.

ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم اهل سنت این استان فارغ از همه مرزبندی های قومی و مذهبی بر سر منافع ملت ایران اسلامی ایستاده اند، گفت: اهل سنت همیشه در خط مقدم دفاع از کشور قرار دارند.

وی همچنین با بیان اینکه  فقه اهل سنت در دادگاههای ما توسط متخصصین اهل سنت پاسخگویی می شود تا بر مبنای آن اقامه عدل صورت بگیرد، ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس دستگاه قضا به استان آذربایجان غربی، روند خشکاندن ریشه های فساد در این استان را سرعت ببخشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = 10