مسؤولان دانشگاه ها به جای کمیت گرایی، کیفیت را سرلوحه کار قرار دهند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در ارتقای علمی و دانشی کشور گفت: مسؤولان دانشگاه‌ها به جای کمیت گرایی کیفیت را سرلوحه کار قرار دهند.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در ارتقای علمی و دانشی کشور، نقش دانشجویان در پیشبرد اهداف انقلاب و تعالی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسؤولان دانشگاه های کشور به جای کمیت‌گرایی باید کیفیت را سرلوحه کار قرار دهند.

وی با تاکید بر این که باید دانشگاه ها، دانشجویان را با تعهد و اخلاق‌مند تربیت کنند، افزود: دانشجویی که طبق آموزه های دینی و اسلامی تربیت شده، کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد، اما دانشجویی که تعهد نداشته باشد برای دستیابی به اهدافش دست به هر کاری می زند و تنها به دنبال کسب درآمد است.

تولید علم دانشگاه باید کاربردی و رفع کننده نیازهای جامعه باشد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم توجه دانشگاه ها و دانشجویان به نیازهای روز جامعه تاکید کرده و گفت: تولید علمی که در دانشگاه ها صورت می گیرد باید کاربردی و رفع کننده نیاز و دردی از مشکلات جامعه باشد، مسؤولان دانشگاه ها باید به این نکته مهم هم توجه داشته باشند.

مسؤولان دانشگاه ها به جای کمیت گرایی، کیفیت را سرلوحه کار قرار دهند

وی ارتباط تنگاتنگ دانشگاه ها با حوزه های علمیه را مورد تأکید قرار داد و ابراز کرد: مملکت را دو گروه علمای حوزوی و فضلای دانشگاهی توسعه می دهند؛ بنابراین اگر دانشگاه ها و دانشجویان ما ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند بخش قابل توجهی از مشکلات حل می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت شیوع کرونا و تحت الشعاع قرار گرفتن مسائل آموزشی، گفت: در برخی کشورها با وجود این که شیوع بیماری کرونا وسیع تر است؛ اما دانشگاه ها و برنامه های آموزشی آنها به صورت حضوری انجام می گیرد، در کشور ما نیز اگر با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه‌های درسی و آموزشی به صورت حضوری برگزار شود اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.« (خبری قبلی)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 10