نقش سپاه در خنثی‌سازی توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان بارز است

رییس قوه قضاییه گفت: اگر توطئه ‎ها و فتنه ‎های داخلی و خارجی ۴۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گیرد، نقش سپاه در خنثی سازی این توطئه‎‌ها به روشنی قابل مشاهده است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، همزمان با سالروز میلاد حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، در دیدار با فرماندهان و کارکنان فرماندهی حفاظت سپاه، سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ان شاالله خداوند متعال به برکت موالید ماه شعبان، عنایات و برکات خود را بر این کشور، نظام مقدس و امت اسلامی نازل فرماید.

رییس قوه قضاییه سپس نامگذاری روز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به نام روز پاسدار را یک ابتکار و نگاه بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: حضرت امام حسین(ع) نماد پاسداری از دین، شریعت، انسانیت و تمام مظاهر عالی انسانی است و امیدواریم خداوند متعال توفیق کسب معرفت نسبت به وجود مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تاسی و پیروی از راه و مکتب ایشان را به همگان عنایت کند.

بعثت، غدیر، عاشورا و ظهور منجی عالم بشریت در امتداد همدیگر

آیت ‎الله رئیسی بعثت، غدیر، عاشورا و ظهور منجی عالم بشریت را در امتداد همدیگر دانست و بیان داشت:  اگر بعثت بود و غدیر وجود نداشت، دین کامل نبود. همانطور که اگر غدیر بود و عاشورا وجود نداشت از دین جز پوسته ‎ای باقی نمی‎ماند چرا که حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حقیقتا احیاءگر، صیانت ‌کننده و پاسدار دین هستند. همچنین اگر بعثت، غدیر و عاشورا وجود داشتند اما وجود مقدس انسان کامل حضرت مهدی موعود (عج) نباشد عالم اصلاح نمی شود.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات گسترده پاسداران انقلاب اسلامی در بیش از ۴۰ سال گذشته گفت: اگر توطئه ‎ها و فتنه ‎های ۴۰ سال گذشته در داخل کشور و همچنین منطقه مورد بررسی قرار گیرد، نقش سپاه در خنثی سازی این توطئه‎ ها و فتنه‎ ها به روشنی قابل مشاهده خواهد بود.

وی  در همین زمینه کمک های مومنانه امروز سپاه و بسیج را اقدامی بسیار ارزشمند و در تاسی از مکتب حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد و گفت: اقداماتی که با نام حاج قاسم سلیمانی در راستای خدمت رسانی به مردم انجام می شود و همچنین حضور سپاه و بسیج در کنار مردم به هنگام مواقع بحرانی سیل و زلزله بسیار ارزشمند هستند.

رییس قوه قضاییه در ادامه به اقدامات سازندگی سپاه بعد از پایان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: «ستاره خلیج فارس» یکی از جلوه های بارز اقدامات سازندگی سپاه است که کشور ما را از واردکننده بنزین به صادرکننده بنزین تبدیل کرد. ساخت بزرگراه غدیر نیز یکی از آخرین جلوه های سازندگی های سپاه در حوزه های سدسازی، نیروگاهی و جاده سازی است.

آیت الله رئیسی سپس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت تواصی به حق و صبر در جامعه گفت: دشمنان که به دنبال قطع کردن حلقه تواصی به حق و صبر در کشور هستند سعی می‎ کنند که اقدامات سپاه در حوزه های بصیرت آفرینی، صبر، تحمل و بردباری نسبت به سختی ‎ها و ایستادگی و مقاومت را بگسلانند و از همین رو همه ما باید تلاش کنیم این حلقه‎ های تواصی به حق و صبر را در جامعه حفظ کنیم.

آیت الله رئیسی ضمن تقدیر و تشکر از پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین خدمات یگان سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) گفت: سپاه در هر عرصه ‎ای که ورود کرده از جمله عرصه‎ های امنیتی، دفاعی، خدماتی، سازندگی، بین المللی و داخلی، خوش درخشیده است.(خبری بعدی) »دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + 4 =