رحیم پور ازغدی: رمز پیروزی ما جهاد با نفس است نه سلاح و تجهیزات نظامی

 IMAGE634831581515156250عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که رمز پیروزی ما جهاد با نفس است نه سلاح و تجهیزات،‌ گفت: انسان های جدیدی که با انقلاب و امام راحل(ره) خلق شدند آنقدر بزرگ بودند که مسیر تاریخ را تغییر دادند.
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حسن رحیم پور ازغدی شب گذشته در یادواره سردار شهید محمد طاهری، جانشین فرمانده تیپ امام صادق لشکر پنج نصر در محل تالار نور مشهد، گفت: امروز شخصیت شهید طاهری و امثال او که تمام وجودشان متوجه خدا بود و به هیچ چیز دیگری توجه نداشتند، جهان جدیدی در دنیا ساخته است با انسان هایی جدید.
 رحیم پور ازغدی با اشاره به خاطره ای از شهید طاهری اظهار داشت: در عملیات بدر که از نزدیک با او ملاقات داشتم، نور و حکمتی در وجودش دیدم که حاصل تمرین اخلاصش بود نه محفوظات ذهنی و لغلغه زبان؛ پس از نماز ظهر همه به داخل چادرها رفتند برای نهار و استراحت تا عملیات سختی که در پیش بود. اما شهید طاهری زیر آفتاب روی زمین نشسته و مشغول قرآن و ذکر بود. دو سه ساعت بعد که از چادر خارج شدم دیدم هنوز همان جا نشسته و بعد از لحظاتی که رفت، دیدم زمین زیر پایش از شدت گریه گل شده است.
 هدف ما در جنگ، تربیت انسان بود
 وی ادامه داد: نزدیک غروب که شد فرمان دادند تجهیزات را بردارید و سوار بَلَم ها شوید؛ در اینجا شهید، آخرین سخنرانی اش را با جملاتی کوتاه و عمیق انجام داد. به محض این که «بسم الله» گفت همه زدند زیر گریه و بعد جملاتی کوتاه اما سرشار از حکمت و عرفان گفت که رمز پیروزی انقلاب ما و جهانی شدن بیداری اسلامی است. شهید طاهری گفت « برادران امشب یا فردا شب میعاد است و پس فردا ممکن است خیلی از ما اینجا نباشیم، می رویم که برنگردیم. همه انبیا آمدند تا آدم بسازند و در این لحظه همه انبیا اند و اسلام، اسلام است و این انقلاب، انقلاب است و این جنگ، جنگ است و این عملیات، عملیات است و امشب و امشب است و شما »
 این استاد دانشگاه تصریح کرد: به تعبیر امام خمینی(ره)، عالم برای آدم شدن انسان خلق شده است نه پیروزی مادی؛ از این رو گرچه برخی عملیات ها به ظاهر به هدف نرسید و شکست خورد اما در واقع پیروز شدیم چرا که هدف اصلی که همان تربیت انسان هایی چون شهید طاهری بود، حاصل شد.
 وی ابراز داشت: انسان های جدیدی که با انقلاب و امام راحل(ره) خلق شدند آنقدر بزرگ بودند که مسیر تاریخ را تغییر دادند؛ برخی استراتژیست های درجه اول امریکا می گویند « در بیداری اسلامی، یک سدی شکست و طرز فکر جهان عوض شد. باید دید این سد از کجا ترک برداشته است؟ این ترک قطعا با انقلاب ایران و کسانی ایجاد شد که هم در جنگ و هم در انقلاب به وظیفه فکر کردند و با این که سلاح آنچنانی نداشتند صددرصد پیروز شدند اما نمی دانیم چرا و هنوز هم نفهمیده ایم..».
 رحیم پور ازغدی گفت: غرب اقرار دارد که علت نهضت هایی که در کشورهای عربی شکل گرفته، چند دهه تحقیر و ترس آن ها از امریکا و اسرائیل بود که با شکست اسرائیل در برابر جوانان حزب الله که با دست خالی و به سبک ایرانی ها و با این ایده می جنگیدند که اگر شکست هم خوردیم، پیروز هستیم، از بین رفت؛ اکنون اگر در مسأله هسته ای هم در برابر ایران کوتاه بیایند به جهان ثابت می شود که دیگر قدرت و ابهتی ندارند.
رمز پیروزی ما جهاد با نفس است نه سلاح و تجهیزات نظامی
 وی با اشاره به مقاومت کم نظیر رزمندگان اسلام در عملیات بدر و چهار راه خندق و شهادت مظلومانه آنان، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن وجب به وجب خاک را به گونه ای با برنامه ریزی بمباران می کرد به طوری که می توانستیم حدس بزنیم خمپاره بعدی به کجا می خورد، دشمن از سه طرف آتش می ریخت و همه شهید و مجروح شده بودند و گوشت و خون شهدا به سر و صورتمان پاشیده بود، ورژن جدیدی از انسان ها بودند که پایمردانه ایستادند و ثابت کردند خون بر شمشیر پیروز است.
  وی تأکید کرد: هر چقدر هم مهمات و اسلحه داشته باشیم، بدون طاهری ها، همت ها، خرازی ها و باکری ها نمی توانیم پیروز شویم چون اسلحه را همه دارند و وجه تمایز ما به امثال این آدم های جدید است.
  رحیم پور ازغدی با اشاره به یکی از یادداشت های شهید طاهری که می گوید «خالص ترین اولیای خدا در نیمه های شب ذکر می گویند، هرگز طعم ذکری را که رزمندگان زیر آتش دشمن و چشم در چشم مرگ می گویند را نچشیده اند…»، اظهار داشت: پسر شهید می گفت از بس پدرم را دیر به دیر می دیدم زبانم نمی چرخید بگویم «بابا»، می گفتیم »حاجی طاهری» امثال شهید طاهری نیز فرزندان و خانواده شان را دوست داشتند اما گذاشتند و گذشتند و این همان فرق میان قاعدین و مجاهدین است.
 رحیم پور ازغدی اضافه کرد: شرایط جنگ از نظر امکانات و تجهیزات به قدری سخت بود که شهید شوشتری به غواصان سفارش می کرد «برادران خواهشا طوری گلوله بخورید که لباستان سوراخ نشود، این ها را به زحمت تهیه کرده ایم و کم داریم، باید بعد شما استفاده شود.»
وی در پایان گفت: در وصیتنامه شهید طاهری آمده است « ما مقلب القلوب را هر شب اینجا می بینیم؛ ما اگر قلبمان را فتح کردیم، فتح الفتوح است؛ فتح خاکریز مهم نیست، ما پیروزی بر قلب را مقدم بر پیروزی بر دشمن می دانیم. هدف ما از مبارزه، راضی کردن خداست نه فتح بغداد. این اخلاص است که مردم را متحول می کند. متکی به خدا باشد نه به اسلحه. اگر گاهی حسب ظاهر شکست می خوریم، باکی نیست برای تهذیب نفس لازم است….».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 9