انتقاد آیت الله العظمی نوری همدانی از طواف قبر کوروش

 انتقاد آیت الله العظمی نوری همدانی از طواف قبر کوروش

چند روز پیش عده ای در شیراز کنار قبر کوروش رفته و طواف و گریه کرده اند؛ چرا باید در این مملکت اسلامی که این همه خون داده شده، این گونه باشد.

به گزارش  «حوزه» حضرت آیت الله نوری همدانی  در دیدار کارکنان وزارت دفاع گفتند: خدای متعال در قرآن کریم به خلقت انسان اشاره کرده و در این کتاب آسمانی آمده، زمانی که ما بشر را خلق کردیم، او را رها نکردیم، بلکه برای هدایت او هادیانی از جنس بشر قرار دادیم.

این مرجع تقلید افزودند: زمانی که انسان را خلق کردیم، خصوصیات و امانت هایی را در درون او قرار دادیم و او را به زمین فرستادیم تا بندگی و اطاعت کند.
معظم له بیان داشتند: انسان برای به سعادت رسیدن، نیازمند مربیانی است و ۱۲۴ هزار پیامبر وامامان(ع) همه آمده اند این کار را انجام دهند.
ایشان با بیان اینکه انسان سازی نیازمند به اصولی است و اولین اصل علم و اصل دوم عقل است، افزودند: عقل با علم فرق دارد، کسی که عاقل است، بصیرت هم دارد و می تواند خوبی را از بدی و حق را از باطل تشخیص دهد؛ داشتن تقوا، اراده و عدم جهل از دیگر اصول انسان سازی است هر کدام از اینها پله هایی است که اگر انسان آن را طی کند، به سعادت می رسد.
معظم له بیان داشتند: چند روز پیش عده ای در شیراز کنار قبر کوروش رفتند و طواف و گریه کرده اند؛ چرا باید در این مملکت اسلامی که این همه خون داده شد، این گونه باشد.
حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشتند: جای تعجب است با وجود بسیج و سپاه، عده ای کنار قبر کوروش بروند و همان شعارهایی که برای رهبرمعظم انقلاب و امام راحل می دهیم، آنها هم آن شعار را بر ای کوروش سر دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = 6