نامه نمایندگان طلاب به آ‌یت الله ‌آملی لاریجانی /مجمع نمایندگان طلاب در نامه‌ای خطاب به رییس قوه قضائیه خواستار برخورد قاطع با برداشت نامشروع از بیت‌المال و رسیدگی به مسأله حقوق‌های نجومی شد.

عدم برخورد جدی با مفاسد و مفسدان اقتصادی هرچند اندک است ولی یک بیماری واگیردار در نظام اداری ما تبدیل شده است. پیشگیری، همراه با برخورد قاطع با مفسدان، خصوصاً در درون دستگاه قضا ضمن توجه به فرمان هشت ماده‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی مقام معظم رهبری(حفظه‌الله تعالی) می‌تواند امنیت اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی را در جامعه گسترش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه برخورد قاطع با برداشت نامشروع، زیاده‌خواهی و زیاده خواری‌ها از بیت‌المال و رسیدگی به جریان حقوق‌های نجومی را خواستار شد.

متن کامل این نامه که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

با احترام و درود به روان تابناک بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل عظیم‌الشأن(ره) و شهدای راه امام و دعا جهت سلامتی ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و تبریک ایّام‌الله دهه مبارک فجر به حضرتعالی و تشکر از حضور و تشریف فرمایی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم.

نکاتی چند استحضار تقدیم می‌گردد:

۱٫ صلابت و اقتدار قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام اسلامی جهت احقاق واحیای حق مظلومان و اجرای عدالت در مقابله با متجاوزان به حقوق افراد و اجتماعات، اصلی خدشه ناپذیر می‌باشد.

۲٫ چنانچه مستحضرید در سال گذشته مقام عظمای ولایت در دیدار نمایندگان مجمع طلاب، «حوزه انقلابی» را یکی از مطالبات جدی از مجمع نمایندگان دانستند؛ که امید است در کادر مدیریتی ـ قضایی این قوه، بر بکار گرفتن قضات فاضل، شایسته امین و انقلابی اهتمام ورزیده که خود عامل استحکام قوه قضاییه می‌باشد.

۳٫ یکی از اقدامات انقلابی و حکیمانه امام خمینی(ره) تأسیس دادسرای ویژه روحانیت بود که با تدبیر امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ادامه یافت. انتظار می‌رود این دادسرا بتواند بیش از پیش جهت مبارزه با عناصر نفوذی و مزاحم در راستای صیانت از حوزه و روحانیت بدون هیچ ملاحظه‌ای از آبروی روحانیت محافظت نماید.

۴٫ عدم برخورد جدی با مفاسد و مفسدان اقتصادی هرچند اندک است ولی یک بیماری واگیردار در نظام اداری ما تبدیل شده است. پیشگیری، همراه با برخورد قاطع با مفسدان، خصوصاً در درون دستگاه قضا ضمن توجه به فرمان هشت ماده‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی مقام معظم رهبری(حفظه‌الله تعالی) می‌تواند امنیت اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی را در جامعه گسترش دهد.

۵٫ اقتدار و صلابت انقلاب و نظام باعث شده دشمنان ایران اسلامی درصدد بدیل درست کردن برای مراجع عظام تقلید بیفتند که فرزندان انقلابی امام و ولایت هرگز تحمل نمی کنند تشیع انگلیسی و یا عوامل نفوذ درصدد سوق دادن حوزه و انقلاب به سمت اسلام سکولار و لیبرالیسمی و تکفیری سوق پیدا کند. لذا خاضعانه تقاضا داریم با عوامل تشیع انگلیسی برخورد نمایید.

۶٫ مدتی است که از پدیده حقوق‌های نامتعارف و نجومی می‌گذرد و نتیجه شفاف و قانع‌کننده‌ای به مردم ارائه نشده است ما نمایندگان طلاب مطابق عهدنامه مالک ضمن درخواست برخورد قاطع با برداشت نامشروع، زیاده‌خواهی و زیاده خوری‌ها از بیت‌المال از شما می‌خواهیم به جد دست غارتگران بیت‌المال را کوتاه و ضمن معرفی به سزای اعمالشان برسانید.

۷٫ ما ضمن محکوم کردن تبلیغات مغرضانه رسانه‌های بیگانه و عوامل وابسته به آن‌ها در تهاجم ناجوانمردانه به قوه قضاییه از مواضع انقلابی، ارزشی و صریح حضرتعالی و مسئولین عالی آن قوه تشکر می‌نماییم و پیشنهاد می‌کنیم حضرتعالی با مقاومت در برابر هجمه‌ها و انعکاس خدمات صادقانه قوه قضاییه همراه با اطلاع رسانی به مردم از حجم سنگین این تهاجم بکاهید.

۸٫ یکی از تهدیدات علیه نظام اسلامی وجود جریانات وابسته به استکبار و مخل امنیت اجتماعی می‌باشد که نمونه آن در فتنه ۸۸ باعث ضررهای مادی و معنوی زیادی به نظام اسلامی وارد شد. مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن هشدار به فتنه‌گران از مسئولین قضایی کشور مجدانه می‌خواهد با سران فته بدون هیچگونه مماشات برخورد و جهت امنیت و سلامت بیشتر انتخابات و جلوگیری از تکرار آن اقدامات لازم را انجام دهد.

۹٫ یکی دیگر از مطالبات عموم طلاب و حوزویان پیگیری حقوقی قضایای بین‌المللی و جلوگیری از پایمال شدن حقوق مسلم ملت ایران به علت تحریم‌ها به بهانه‌های واهی و اتهامات بی اساس می‌باشد که امید است با دستور حضرتعالی و فعال‌تر شدن قوه قضائیه در سطح جهانی با پیگیری و از حقوق ملت ایران دفاع گردد.

۱۰٫ ضرورت دارد قوه قضائیه با پیگیری حقوق بشر اسلامی و احیای آن در سطح جهان ضمن رسواکردن مدعیان دروغین حقوق بشر که بر جنایات جاری و کودک کشی در یمن، سوریه، عراق و سایر بلاد اسلامی با اخذ رشوه چشم خود را بسته‌اند قاطعانه برخورد و آنان را رسوا کند.

۱۱٫ نظارت دقیقی بر وضع قوانین و عملکرد دستگاه قضا جهت استحکام آن قوه با تربیت و کادرسازی نیروهای انقلابی میسر است. امید است با دستور حضرتعالی این مهم بیش از پیش مورد توجه واقع شود.

۱۲٫ پیشنهاد می‌کنیم اجلاسیه قضات کشورهای اسلامی در ایران، ام‌القرای جهان اسلام برگزار گردد تا بتوان مبانی اصیل اسلام ناب محمدی را در مقابل اسلام آمریکایی به جامعه جهانی معرفی نمود. در این راستا ایجاد دبیرخانه رؤسای قضایی کشورهای اسلامی جهت طرح نظارت کارشناسی در سازمان‌های بین‌المللی می‌تواند مورد توجه باشد.

۱۳٫ در پایان ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه ضمن حمایت مجدد از مواضع انقلابی و ارزشی قوه قضائیه به عنوان ملجأ و پناه مردم امیدواریم همچون گذشته تحت توجهات حضرت ولیعصر (ارواحنا فداه) و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) موفق و مؤید باشید.

والسلام

جمعی از نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

بهمن ۱۳۹۵


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + 1 =