با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛ واکنش مجمع نمایندگان طلاب به توهین یک کارشناس به آیت‌الله جوادی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکوم کردن گستاخی و توهین کارشناس اقتصادی در برنامه زنده تلویزیون شبکه اول به حضرت آیت‌الله جوادی آملی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکوم کردن گستاخی و توهین کارشناس اقتصادی در برنامه زنده تلویزیون شبکه اول به حضرت آیت‌الله جوادی آملی واکنش نشان داد.

متن کامل بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بدین شرح است:

مراجع و علمای تشیع در طول تاریخ برای حفظ  حقایق مکتب اسلام از انحرافات و افکار کج اندیشان رنج های بسیاری دیده اند، حتی در این راه تا پای جان استقامت نموده اند و نگذاشتند افراد کج فهم با برداشت های سطحی و افکار التقاطی در زمینه های علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی چهره اسلام را مخدوش نمایند.

کسانی که با الفبای اقتصاد اسلامی و احکام آن آشنایی ندارند خود را اهل نظر در اقتصاد اسلامی پنداشته و با حریم شکنی به ساحت مرجعیت و فقاهت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی، سعی می کنند جلوی اندیشه و نظرات عالمانه فقها را بگیرند و با القای افکار سکولاریستی برگرفته از فرهنگ شکست خورده غربی در تمام عرصه ها و با ترویج اقتصاد مبتنی بر بانکداری ربوی که زمینه فعالیت اقتصاد سالم را از ملت ها گرفته و جیب سرمایه داران زالو صفت را پر کرده و فقر و بیچارگی را بر ملت های جهان حاکم نموده، در کشور نهادینه کنند.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن چنین افکار غرب گرایانه، حمایت خود را از سخنان مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علامه جوادی آملی حفظه الله تعالی که هشدار قرآن و نبوی به دست اندرکاران نظام بانکی و اقتصادی کشور داده است، مبنی بر اینکه از وام های ربوی پرهیز نمایند اعلام می داریم؛ چرا که اینگونه وام ها اعلان جنگ با خدا و پیامبران الهی است.

در پایان لازم به یادآوری است متخصصان دلسوز اسلام و مردم در مسائل اقتصاد اسلامی، به نیکی می دانند که مکتب اسلام برای تمام عرصه های زندگی بشری برنامه دارد و ترسیم این برنامه ها و احکام آن به عهده عالمان دین است و هیچ کس نمی تواند سد راه بیان نظرات و فتاوای علما باشد.

والسلام علی من التبع الهدی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ۱۶/۱/۱۳۹۶






یک نظر برای با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛ واکنش مجمع نمایندگان طلاب به توهین یک کارشناس به آیت‌الله جوادی

  1. عبدالله گفت:

    بازم احسنت به طلاب قمی که یک حرکتی نشون دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = 5