مبلغین در عرصه های مختلف توانمندی لازم را کسب کنند / ظرفیت علمی برخی مبلغین کافی نیست

حضرت آیت الله علوی گرگانی

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت ارتقاء کیفی مبلغین اعزامی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کردند: ظرفیت های علمی و کیفی بعضی مبلغین کافی نیست ، لذا سعی نمایید با ایجاد دوره ها و کلاس هایی درصدد ارتقای کیفی و توانمند سازی بیشتر مبلغین باشید.حضرت آیت الله علوی گرگانی امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین اسکندری مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم که در دفتر معظم له  برگزار شد، به تبیین اهمیت تبلیغ معارف اسلامی در جامعه اشاره کردند و ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته توسط این سازمان گفتند: برکات مهم سازمان تبلیغات از ابتدای تاسیس تا امروز بسیار زیاد و قابل تحسین بوده است  و به حق می توان گفت که امروزه سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد بالنده و مهم در کشور محسوب می شود.

معظم له با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) افزودند:  هر کسی که عیب انسان را گوشزد نماید باید بیشتر به برادری پذیرفت، لذا دقت کنیم تا عیوب و نواقصی که در همه ما وجود دارد به گونه ای شایسته تذکر داده شود تا برطرف گردد.

*مومن آیینه مومن است

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: این که در روایات آمده است که مومن آیینه مومن می باشد به این معناست که  انسان در آیینه عیوب و نواقص خود را می بیند و درصدد اصلاح آن بر می آید؛ همه ما نیز باید به این دستور ائمه اطهار(ع) توجه نماییم و اگر عیب و ایرادی از برادر مومن دیدیم به او به نحو شایسته گوشزد نماییم.

ایشان در توصیه ای به مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گفتند: سعی نمایید دیدار هرکدام از مراجع معظم تقلید و بزرگان دینی رفتید از ایشان بخواهید که عیوب و نواقصی که در سازمان شما وجود دارد را آیینه وار به شما گوشزد نماید  و تنها به بیان کارهای مثبت و خوب  سازمان بسنده نکنید.

*لزوم ارتقای کیفی مبلغین اعزامی

حضرت آیت الله علوی گرگانی در قسمت دیگری از  سخنان خویش با اشاره به اهمیت ارتقاء کیفی مبلغین اعزامی از سوی این سازمان به اقصی نقاط کشور تاکید کردند: ظرفیت های علمی و کیفی بعضی مبلغین کافی نیست ، لذا سعی نمایید با ایجاد دوره ها و کلاس هایی درصدد ارتقای کیفی و توانمند سازی مبلغین باشید.

*لزوم توجه به محبوبیت عامه مبلغین

معظم له در توصیه بعدی خود به مسئولین اداره کل تبلیغات اسلامی قم گفتند: در هر روستا و منطقه ای که یک عالم و روحانی در بین مردم محبوبیت و مقبولیت عمومی دارد بگذارید همانجا بماند و سعی نکنید تا اشخاص و روحانی جدیدی برای آن منطقه اعزام نمایید، چرا که محبوبیت عامه در بین مردم بسیار مهم است و موجب تاثیرگذاری بیشتر می شود.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم به تشریح فعالیت‌های این سازمان در زمینه های گوناگون پرداخت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = 10