آمریکا فوراً شهروندان ایرانی در بند را آزاد کند

آمریکا فوراً شهروندان ایرانی در بند را آزاد کند

رئیس دستگاه قضا گفت: به آمریکایی‌ها می‌گوییم، فوراً شهروندان ایرانی دربند زندان‌هایشان را آزاد کنند، نگه‌داشتن آنان در زندان خلاف مقررات بین‌المللی است.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه عالی مسؤولان قضایی به بیانیه روز گذشته کاخ سفید و رییس جمهور آمریکا که مطالبی را در خصوص ایران و به‌ویژه مسئله محاکماتی که در جمهوری اسلامی ایران در جریان است، منعکس کرده بود اشاره کرد و افزود: چهل سال است که آمریکایی‌ها حقوق مردم ما را پایمال می‌کنند و ما متقابلاً به آنها می‌گوییم که شهروندان بی‌گناه ما را در زندان‌های خود نگه داشته‌اید این کارها خلاف قانون و خلاف عرف و خلاف قوانین بین المللی است.

وی گفت: به اموال عمومی مردم ما به‌بهانه‌های واهی دست‌اندازی کرده‌اید، یک کسی در لبنان مورد تعرض قرار می‌گیرد و یا یک انفجاری در لبنان رخ می‌دهد این را به نظام جمهوری اسلامی وصل و اموال جمهوری اسلامی ایران را توقیف می‌کند که این دزدی آشکار است.

رییس قوه قضاییه افزود: آمریکایی‌ها مثل همیشه احساس قلدری می‌کنند و می‌خواهند با این روش‌ها به مردم کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران ظلم کنند.

وی گفت: ما در اینجا به آنها می‌گوییم شما فوراً شهروندان ایرانی در بند در زندان‌های آمریکا را آزاد کنید که این کار خلاف مقررات بین‌المللی است که آنها را به‌اتهامات واهی در زندان نگه داشته‌اید.

آملی‌لاریجانی افزود: همچنین اموال جمهوری اسلامی ایران را خلاف موازین و به‌صورت یک راهزنی و دزدی آشکار توقیف کرده‌اید، و آن را آزاد کنید و حقوق ملت ما را به خودشان برگردانید، کشور ما باید به اموال خودش دسترسی داشته باشد و این کار باید سریعاً انجام شود.

وی گفت: بنابراین ادعاهای آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران بی‌معناست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 18