حجت‌الاسلام قاضی عسگر: عمره، فرصتی برای اصلاح ذهنیت‌ها نسبت به شیعه است

حجت الاسلام قاضی عسگر
 نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت به هجمه‌های اخیر علیه تشیع اشاره و تأکید کرد: امروز شاهد هجمه‌های همه‌جانبه به تشیع هستیم و عمره، فرصتی برای معرفی تشیع و تبلیغ آن است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسگر، نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت، صبح امروز در همایش روحانیون عمره منطقه خراسان که در تالار شهید شوشتری مشهد برگزار شد، به لزوم برخورد مناسب و مدیریت جامع روحانیان کاروان‌های عمره اشاره کرد و گفت: اخلاق خوب، تواضع و فروتنی باید از خصوصیات یک روحانی کاروان باشد تا با رفتار خود علاوه بر رفع مشکلات و موضوعات جاری کاروان، بتواند جوانان را به سمت خود جذب کنند.
وی با اشاره به زمان‌شناسی و مکان‌شناسی روحانی کاروان، بیان داشت: یک روحانی باید بداند که چه مطلبی را در چه مکان و چه زمانی مورد استفاده قرار دهد و به نسبت روزهایی که در مکه و مدینه حضور دارند، مباحث مرتبط را آماده کرده و از بیان بحث‌هایی که تناسبی با فضای مکه و مدینه ندارد پرهیز شود.
نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت به توزیع نرم‌افزارهای آموزشی بین روحانیان کاروان‌های عمره اشاره کرد و اظهار داشت: این نرم‌افزارها برای بهبود آموزش در کاروان‌ها و آموزش به صورت سمعی و بصری ساخته‌شده تا بتوان به زائران ارائه کرد.
وی یکی از خصوصیات بارز روحانی کاروان را اخلاق حسنه دانست و افزود: باید دقت داشت تا از مجادله و گفت‌وگوهای بی‌نتیجه پرهیز شود، همچنین، با سعه‌صدر با مشکلات مواجه شد تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری شود.
حجت‌الاسلام قاضی عسگر، روحانیت خراسان را روحانیت ممتاز خواند و تصریح کرد: با وجود برنامه‌ریزی‌های سازمان حج و زیارت، اگر شما روحانیان با این برنامه‌ها همکاری و همراهی نداشته باشید، این برنامه‌ها به خوبی اجرا نمی‌شود.
وی به هجمه‌های اخیر علیه تشیع اشاره و تأکید کرد: امروز شاهد هجمه‌های همه‌جانبه به تشیع هستیم و عمره، فرصتی برای معرفی تشیع و تبلیغ آن است.
نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت به لزوم برقراری ارتباط‌های بین‌المللی در فرصت به وجود آمده عمره اشاره کرد و بیان داشت: باید با برقراری چنین ارتباط‌هایی، ذهنیت‌های به وجود آمده را برطرف کرد زیرا چشم جهان، به ایران اسلامی است.
وی تأکید کرد: شیعه که در دنیا به عنوان یک مکتب مترقی مطرح است، چرا باید از وهابیتی که هیچ منطقی ندارد هراس داشته باشد؟

یک نظر برای حجت‌الاسلام قاضی عسگر: عمره، فرصتی برای اصلاح ذهنیت‌ها نسبت به شیعه است

  1. رضا گفت:

    احسنت یفینا عمره، فرصت است برای اصلاح ذهنیت‌ها نسبت به شیعه و اسلام اصیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 15