مدیر حوزه های علمیه: مجمع نمایندگان طلاب از یادگارهای امام(ره) است

  مدیر حوزه های علمیه با اشاره به مجمع نمایندگان طلاب از یادگارهای حضرت امام(ره) است، گفت: این مجمع حلقه اتصال بدنه حوزه با جامعه مدرسین و تصمیم سازان حوزه است.آیت‌الله حسینی بوشهری در حاشیه بازدید از روند انتخابات هفتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه و انداختن رأی خود به صندوق‌، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به اهداف تشکیل و کارکردهای این مجمع، اظهار داشت: مجمع نمایندگان یکی از یادگارهای حضرت امام راحل(ره) است.

وی افزود: حضرت امام راحل(ره) خطاب به جامعه مدرسین بیان فرمودند”جامعه مدرسین باید با بدنه حوزه  که طلاب و فضلا هستند، جلساتی برگزار کرده و دیدگاه‌های آنان را بشنوند. طلاب نیز متقابلا باید در کنار جامعه مدرسین بوده و به برنامه‌های جدی جامعه توجه داشته باشند”.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان این که کار مجمع، یک فعالیت دو سویه است، ادامه داد: برگزاری این انتخابات در واقع کار عملی ارتباط بین بدنه حوزه و جامعه مدرسین است و طلاب و فضلای هر شهر و استان با حضور در پای صندوق‌های رأی، به کاندیدای مورد نظر خود رأی می دهند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: با تشکیل مجمع، رسیدگی به برنامه‌ها و مسائل حوزه‌های انتخابیه طلاب و فضلا تسهیل می شود و آنان بیشتر و راحت تر می‌توانند پیشنهادهای خود را به جامعه مدرسین و شورای عالی ارائه دهند و جامعه مدرسین نیز با بررسی پیشنهادات، برنامه‌ریزی بهتری برای حوزه خواهد داشت.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان این که این روند در سال‌های گذشته بین جامعه مدرسین و نمایندگان طلاب برقرار بوده است، خاطرنشان کرد: طلاب و فضلا ارتباط خوبی با جامعه مدرسین داشته‌اند و یکی از بیشترین کارکردهای نمایندگان مجمع، ارتباط آنها با حوزه‌های انتخابی خودشان بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به برگزاری جلسات گسترده مجمع نمایندگان طلاب، یادآور شد: حل مشکلات فرهنگی استان ها و شهرستان ها، یکی دیگر از برنامه‌های اساسی نمایندگان طلاب است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به حضور گسترده طلاب و فضلا در هفتمین دوره انتخابات مجمع نمایندگان، گفت: حضور گسترده طلاب، فضلا و اساتید در پای صندوق‌های رای، به ایجاد نشاط بیشتر در حوزه کمک می کند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه به عملکرد مجمع در دوره های گذشته اشاره کرد و گفت: نمی توان کار‌ها را صفر یا صد ارزیابی کرد، بلکه به نسبت مقدورات و پیشنهادات ارائه شده، کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است، گرچه می‌توانست بهتر از این نیز باشد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تشکیل کمیسیون‌های مختلف در مجمع نمایندگان طلاب، می‌توان برنامه‌ریزی‌های خوبی برای طلاب و فضلا انجام داد.


۲ نظرات برای مدیر حوزه های علمیه: مجمع نمایندگان طلاب از یادگارهای امام(ره) است

  1. احمدزاده گفت:

    خوش بحال ظلاب قمی که مجمعی دارند .ای کاش در حوزه خراسان هم این مجمع تشکیل شود.

  2. یک طلبه گفت:

    سلام مشهد هم مجمع داشت ولی تعطیلش کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + 2 =