تأکید آیت الله علم الهدی بر حل مشکلات معیشتی طلاب

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مسائل زندگی، ازدواج طلاب دچار مشکلات فراوانی است، گفت:معیشت طلبه‌ها و اهل علم دچار مشکل است و این کمبودهای زندگی هیچ محل تأمینی ندارد.

آیت‌ الله سید احمد علم الهدی، امروز در دیدار با مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی اظهار کرد: مرکز خدمات یکی از آن ویژگی‌های حیات طیبه‌ای بود که به واسطه مقام معظم رهبری برای معیشت و مشکلات طلاب به خصوص طلبه‌های جوان تاسیس شد تا در مسائل مختلف زندگی، یاری رسان طلبه‌های مشغول به تحصیل باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه معیشت طلبه ها و اهل علم واقعا دچار مشکل است و این کمبود های زندگی،هیچ محل تامینی ندارد، اظهار کرد:متاسفانه شرایط زندگی طلبه‌های جوان آنقدر دچار کمبود است که بارها نامه‌هایی با عنوان مشکلات زندگی طلبگی به دست من می‌رسد تا به وضع آن‌ها رسیدگی کنم.

وی تاکید کرد: بعد از خسارات عظیمی که کرونا متوجه تمام شهرهای ایران کرد و کشور دچار بحران شد، وضعیت تحصیلی و اقتصادی طلاب جوان بسیار سخت شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بنده تمام تلاشم این است که به معیشت طلبه‌ها رسیدگی شود و محدودیت اقتصادی و اجتماعی آنها کم شود تا بتوانند بهتر به تحصیل علم بپردازند.

آیت الله علم الهدی اشاره کرد: ان شاء الله با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه و آستان قدس رضوی بتوانیم کمیسیون مشترکی برای رفع مشکلات زندگی طلبگی و اهل علم ایجاد کنیم تا طبق فرموده مقام معظم رهبری شرایط زندگی این عزیزان را راحت تر کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 12